شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 20:40 منتشر شده در مورخ: 1399/10/21 شناسه خبر: 1696732
مسئول بسیج جامعه پزشکی استان قزوین:

بیوتروریستی بودن واکسن امریکایی یک احتمال قوی است/ عملکرد ایران در کنترل کرونا بی‌نظیر بود

بیوتروریستی بودن واکسن امریکایی یک احتمال قوی است/ عملکرد ایران در کنترل کرونا بی‌نظیر بود
علی طائفه، مسئول بسیج جامعه پزشکی استان قزوین گفت: بسیاری از کارشناسان و محققان حتی در سطح جهان هم بر بیوتروریستی بودن برخی واکسن‌های خارجی به ویژه امریکا هشدار داده‌اند که نه تنها در ایران بلکه در سایر کشورها هم مورد استفاده قرار نگیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی طائفه در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ با بیان اینکه نکات قابل توجهی در بحث واکسن خارجی وجود دارد، اظهار کرد: امریکا به دنبال یک جامعه هدفی است تا واکسن کرونا را اعتبارسنجی کند که متاسفانه درصدد است تا از کشورهای دیگر که شیوع بیماری در آن‌ها بالاست برای این هدف استفاده کند که یکی هم کشور ما است.

وی افزود: نکته دیگر بحث بیوتروریستی بودن این واکسن است که بسیاری از کارشناسان ومحققان رسما اعلام می‌کنند که اسرائیل و امریکا و بخشی از کشورهای اروپایی یکسری تراشه در سلول‌های ژنتیکی ویروس کرونا جاگذاری کرده‌اند که باعث می‌شود درواقع مدیریت ژنتیکی و سلول فرد را در اختیار خود گیرند.

مسئول بسیج جامعه پزشکی استان قزوین ابراز کرد: بسیاری از کارشناسان و محققان حتی در سطح جهان هم بر بیوتروریستی بودن برخی واکسن‌های خارجی به ویژه امریکا هشدار داده‌اند که نه تنها در ایران بلکه در سایر کشورها هم مورد استفاده قرار نگیرد.

ایران در مهار کرونا وابسته بیگانگان نیست

این مقام مسئول با بیان اینکه دشمنی امریکا با کشور ایران روشن است، تاکید کرد: اکنون در 15 کشور مراحل تولید واکسن انجام می‌شود که خوشبختانه ایران هم یکی از این کشورها است و موفقیت خوبی هم در این زمینه کسب کرده است که بدون شک به زودی نتایج آن حاصل می‌شود و این طور نیست که ما در این حوزه نیازمند بیگانگان باشیم.

طائفه تصریح کرد: اکنون در حوزه کرونا محصولات زیادی در ایران تولید و ارائه شده که واکسن تنها یکی از این موارد است؛ از طرفی هم صرفا واکسن درمان قطعی این بیماری نیست چراکه اکنون بسیاری از طرح‌های پیشگیری و داروها مطرح است که کشورمان در این عرصه پیش قدم بوده است.

وی تصریح کرد: طرح شهید سلیمانی یکی از بی‌نظیرترین طرح‌ها در حوزه کرونا است که در کشورمان اجرا می‌شود و موجب پیشگیری و کاهش چشمگیر بیماری شده و کیت‌های سریع تشخیص بیماری هم توسط جوانان خودمان در کشور تولید شده که با نمونه خارجی آن رقابت می‌کند.

امریکا هنوز بالاترین تلفات کرونا را دارد

مسئول بسیج جامعه پزشکی استان قزوین اذعان کرد: باید روی محصولاتی که در داخل تولید شده و به خودکفایی رسیدیم؛ مانور دهیم و سرمایه‌گذاری کنیم که مردم هم نسبت به تولیدات داخلی اعتماد کنند و این درحالی است که کشورهای مدعی از جمله امریکا هنوز نتوانستند تلفات خود را حتی 10 درصد کاهش دهند.

این مقام مسئول اضافه کرد: اگر امریکا مدعی تولید واکسن کرونا است، چرا مردم این کشور هنوز هم تلفات بالایی از این بیماری دارند بنابراین باید آگاهانه به موضوع نگاه کنیم؛ خوشبختانه اقدامات موثری در ایران برای تولید واکسن و مقابله با کرونا اتفاق افتاده که علی رغم وجود شرایط تحریم بسیار قابل تحسین است.

طائفه تاکید کرد: اگر کشور قوی می‌خواهیم باید از جوانان و تولید داخلی حمایت کنیم و امروز تمام دنیا بر قدرت علمی و پژوهشی ایران اسلامی واقف هستند لذا با روش‌های مختلف دست به هجمه می‌زنند و فضاسازی می‌کنند.

وی در پایان گفت: مشکل ما این است که در داخل خودباوری نداریم و دستاوردهای داخلی خود را نادیده می‌گیریم لذا اگر این خودباوری و توانایی در کشور تقویت شود، هیچگاه دشمن جرات هجمه نخواهد داشت.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1696732
ارسال نظر
نظرات