شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 15:36 منتشر شده در مورخ: 1399/10/21 شناسه خبر: 1696734
استاندار قزوین:

وضعیت بودجه استان قزوین بسیار اسفناک است/ مدیران بومی دغدغه‌ای برای توسعه قزوین ندارند

وضعیت بودجه استان قزوین بسیار اسفناک است/ مدیران بومی دغدغه‌ای برای توسعه قزوین ندارند
هدایت‌الله جمالی پور گفت: این مسئله بسیار غم انگیز است که بودجه قزوین با توجه به شرایط استان بدین میزان کم است، چرا استانداران سابق در این حوزه ورود جدی نداشتند تا این بودجه تصحیح شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح قزوین؛ هدایت‌الله جمالی پور ظهر امروز در جلسه دیدار اعضای شورای بسیج رسانه با استاندار قزوین که به مناسبت آغاز سالروز تاسیس سازمان بسیج رسانه به همت بسیج رسانه استان برگزار شد، اظهار کرد: از زمانی که سکان استانداری قزوین را برعهده گرفتم با توجه به اغتشاشات سال 98، انتخابات مجلس و موضوع کرونا فرصتی ایجاد نشد تا بتوانم مدیران را براساس نظرات خود جایگزین کنم و در واقع روی بستر چیدمانی که توسط استاندار قبلی اعمال شده بود، مدیریت کردم.

وی ادامه داد: در انتخاب مدیران، سازمان مدیریت و دستگاه‌های تعاملی باید به جمع بندی برسند؛ لذا ما طی مدتی مدیر مورد نظر را که به عنوان سرپرست برگزیده می‌شود را ارزیابی می‌کنیم درصورتی که قدرت، توانمندی و اعتبار کافی را برای مدیریت داشته باشد حتما استفاده خواهیم کرد، در غیر این‌صورت حتما رد خواهد شد.

استاندار قزوین تصریح کرد: اگرچه باورم این است هرچه مدیران بومی انتخاب شوند برای استان بهتر است؛ چراکه علاوه بر اینکه هزینه کمتری برای استان دارد، برای خود شخص مدیر هم در طی مدت کوتاهی که به کار گرفته می‌شود سختی کمتری خواهد داشت.

هیچ فردی در خارج از وزارت کشور دخالتی در انتصاب مدیران استانی ندارد

وی ابراز کرد: معمولا سعی داریم از ظرفیت مدیران استانی استفاده کنیم به طوری‌که در پست فرمانداری بویین زهرا از ظرفیت استانی استفاده شده؛ علی‌رغم اینکه می‌توانستم از افراد دیگر استفاده کنم؛ همچنین در بحث معاونین فرمانداران نیز از ظرفیت نیروهای استان استفاده شده است.

جمالی پور با اشاره به اینکه هیچ فردی در خارج از وزارت کشور دخالتی در انتصاب مدیران استانی ندارد، اضافه کرد: متاسفانه مشکلی که وجود دارد این است که برخی ظرفیت‌های بومی که دارای سوابق و تجارب خوبی هستند و در تهران انتصاب شده‌اند تمایلی برای برگشتن به قزوین ندارند و در داخل استان نیز با بررسی‌های بسیاری که صورت می‌گیرد موفق نمی‌شویم فرد مورد نظر را جایگزین کنیم؛ لذا در وزارت کشور به این جمع بندی می‌رسیم که کدام شخص به‌عنوان مدیر وارد استان شود.

وی با تصریح بر اینکه بودجه استان قزوین بسیار ناچیز است، گفت: این بسیار غم انگیز است که قزوین با این همه قدمت، جایگاه و بستری که دارد اینچنین بودجه‌ای برایش بسته شود؛ چراکه در گذشته استانداران باید ردیف بودجه بررسی می‌کردند و جای سوال دارد که چرا تاکنون از سازمان، مطالبه‌ای در خصوص تصحیح بودجه صورت نگرفته است.

استاندار قزوین بیان کرد: سال گذشته به این موضوع پرداختم و ‌10میلیارد تومان به بودجه اضافه شد؛ در حالی‌که بالاترین میزان بودجه اختصاص یافته به استان‌ها 500میلیون تومان بود، لذا به دنبال این هستیم که این بودجه گام به گام اصلاح شود و از این شرایط خارج شویم چراکه با این روند نمی‌توان استان را اداره کرد.

آبرسانی به آبیک تا اردیبهشت ماه

وی تصریح کرد: یکی از دلایلی که استان قزوین نتوانسته با جایگاه واقعی خود برسد همین کمبود بودجه است، به طوری‌که وضعیت بسیاری از راه‌های استان بویژه طارم بسیار اسفناک است چراکه بودجه لازم برای رسیدگی وجود نداشته است.

جمالی‌پور ابراز کرد: امسال بودجه‌های لازمی برای سد نهب هزینه شده و در حال بهره برداری و آبگیری است؛ همچنین سد بالاخانلو بویین زهرا که دولت زیر بار آن نمی‌رفت اما با رایزنی‌های صورت گرفته در حال انجام است و پیش بینی می‌شود تا خردادماه به بهره برداری برسد.

وی بیان کرد: همچنین پیگیری جاده الموت که بناست قبل از اردیبهشت ماه به بهره‌برداری برسد و رسیدگی به مشکلات بیمارستان رحیمیان و الحاقیه بیمارستان شهید رجایی که برطرف شده از جمله اقدامات انجام شده یا در دست انجام است و همچنین آبرسانی به شهر آبیک که بودجه لازم اختصاص یافته و بناست که تا اردیبهشت ماه اتصالات آن انجام شود.

استاندار قزوین با اشاره به اینکه مدیران بومی استان قزوین دغدغه‌ای برای توسعه ندارند، تصریح کرد: اگرچه غیربومی هستم اما از هیچ تلاشی برای استان قزوین دریغ نمی‌کنم، اما متاسفانه گویی نیروهای بومی استان ضدتوسعه هستند بطوری‌که در بحث بیمارستان هزار تختخوابی نیروهای بومی تنش‌های بسیاری را ایجاد کردند؛ چرا قزوین بعد از 20سال تأسیس باید این وضعیت را داشته باشد اما استان‌های دیگر با کمتر از 10سال تأسیس وضعیت مساعدتر و بودجه بیشتری داشته باشند.

باید به دور از نگاه سیاسی در جهت منافع مردم تلاش شود

وی عنوان کرد: اختلافات داخلی در قزوین بیداد می‌کند اگرچه اختلافات همه جا وجود دارد، اما استان‌های دیگر در جایی که منافع استانشان در میان باشد همراه و پشت هم خواهند بود؛ اما اینجا تنها به دنبال خودزنی و سیاسی کاری هستند درحالی‌که کمی باید به فکر مردم باشیم.

جمالی‌پور بیان کرد: متاسفانه حمایت و پشت هم ایستادن در استان قزوین بسیار کم است؛ چراکه برای پیشرفت استان نباید حزبی رفتار کرد و زمانیکه فردی توانایی انجام کاری را دارد باید حمایت شود و باید به دور از نگاه سیاسی در جهت منافع مردم از ظرفیت هم استفاده کنیم.

استاندار قزوین گفت: انتقادات ما باید در جهت ساختن و همکاری باشد نه در جهت از بین بردن اراده و انگیزه؛ چراکه در این صورت به مردم استان قزوین و خودمان ظلم می‌کنیم.

وی اذعان کرد: دشمن تمام ظرفیت را بسیج کرده که نظام را ناکارآمد نشان دهد و تاکنون موفق هم عمل کرده است و این اتفاقاتی که در جامعه رخ می‌دهد ناشی از عدم انسجام و همدلی و همکاری دلسوزان نظام است.

وی افزود: باید دست در دست هم دهیم تا از این شرایط سربلند بیرون آییم، باید فرصت را هر روز غنیمت شماریم نه اینکه منتظر تمام شدن فرصت باشیم؛ طی این هشت ماه کارهای بسیاری می‌توان برای مردم انجام داد لذا باید به هم کمک کنیم و اختلافات اجتماعی و سیاسی را کاهش دهیم و به نفع مردم عمل کنیم.

رسانه‌های همسو و غیرهمسوی دولت در حفظ انسجام بی‌نظیر عمل کردند

این مقام مسئول اظهار کرد: رسانه‌ها می‌توانند کمک کننده باشند اگرچه تاکنون بسیار خوب کمک کردند؛ واقعا رسانه‌های همسو و غیرهمسوی دولت در حفظ انسجام و واکنش جامعه در این مدت بی نظیر عمل کردند، خبرگزاری‌هایی هستند که نسبت به سیاست‌های دولت انتقاد دارند اما واقعا در استان عملکرد خوبی در جهت حفظ آرامش داشته‌اند که لازم است در جریان‌های سیاسی و نخبگان تزریق شود.

وی با بیان اینکه آمادگی پاسخگویی به خبرنگاران و انتقاداتشان را داریم، افزود: باید روح همدلی و همراهی و همفکری در نخبگان تزریق شود، تمام مشکلات ریشه در فرهنگ دارد که متاسفانه در این حوزه بسیار کم سرمایه گذاری کردیم در مدارس و مهدکودک‌ها بی توجهی شده و اکنون آسیب آن را می‌بینم که باید به آن پرداخته شود.

جمالی پور ابراز کرد: معتقدم که تقسیم‌بندی سیاسی در امر حکومت‌داری خیانت محسوب می‌شود؛ اگرچه ممکن است در انتخاب افراد محتاط عمل کنم؛ اما من که در این دولت خدمت می‌کنم وظیفه دارم افرادی را منتصب کنم که ماموریت‌های دولت را قبول داشته باشند در غیر اینصورت، آن شخص کار نمی‌کند و به خودش، مملکت و دولت آسیب می‌زند که در واقع خیانت به نظام محسوب می‌شود.

وی در پایان بیان کرد: در انتخابات مدیران و حتی رسانه‌ها سیاسی برخورد نکردم چون همه جزو سرمایه‌های این کشور محسوب می‌شوند. ما در استانداری پذیرای انتقادات رسانه‌ها هستیم و هر مدیری که با رسانه‌ها تعامل نداشته باشد از جانب استانداری تذکر خواهیم داد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1696734
ارسال نظر
نظرات