شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 20:30 منتشر شده در مورخ: 1399/10/21 شناسه خبر: 1696782

اگر غربی‌ها نگران بودند ایران را تحریم دارویی نمی‌کردند/ ایران باید متکی به خودش باشد

اگر غربی‌ها نگران بودند ایران را تحریم دارویی نمی‌کردند/ ایران باید متکی به خودش باشد
پزشک ایرانی ساکن روسیه با بیان اینکه اگر غربی‌ها نگران ملت ایران بودند هیچگاه ایران را تحریم دارویی نمی‌کردند، گفت: ایران باید متکی به خودش باشد و بداند هیچ کشوری دلش به حال ایران نمی‌سوزد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سید مهدی تقوی‌تکیه با اشاره به هجمه رسانه‌های غربی در تحریف بیانات اخیر رهبری درباره ممنوعیت ورود واکسن کرونای آمریکایی و انگلیسی اظهار کرد: ایران ثابت کرده است که در حوزه پزشکی نیز همچون سایر حوزه‌ها قادر به تکیه بر توان و دانش متخصصان و دانشمندان بومی است و در زمینه واکسن کرونا توانایی دستیابی به این واکسن را دارد.

 
وی تصریح کرد: امروز ایران چندین مرحله از تست واکسن کرونا را به خوبی پشت سرگذاشته و علاوه بر آن در کنترل و مهار بیماری کرونا نیز بسیار موفق‌تر از غربی‌ها عمل کرده است که این نشان دهنده توانایی و توانمندی ایران در عرصه‌های مختلف است.
 
پزشک ایرانی ساکن روسیه با بیان اینکه رسانه‌های معاند با تحریف بیانات اخیر مقام معظم رهبری در مورد ممنوعیت ورود واکسن کرونا از کشورهای آمریکا و انگلیس به دنبال توطئه‌ای جدید هستند، بیان داشت: هجمه بسیاری از سوی رسانه‌های معاند در تحریف سخنان رهبر انقلاب صورت گرفت که این هجمه نشان می‌دهد دشمنان همواره به دنبال طراحی توطئه‌ای جدید علیه ایران اسلامی هستند.
 
 تقوی‌تکیه گفت: همانطور که آقا فرمودند به آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها ‌هیچ اطمینانی نیست، البته نباید این موضوع را نادیده گرفت که این واکسن‌ها هنوز مورد تایید بهداشت جهانی قرار نگرفته است و به طور مثال روسیه اولین کشوری بود که این واکسن را ساخت، ولی تا امروز آن را تایید نکرد‌ه‌اند.
 
وی با بیان اینکه اگر غربی‌ها نگران ملت ایران بودند هیچگاه ایران را تحریم دارویی نمی‌کردند، بیان داشت: ایران باید متکی به خودش باشد و بداند هیچ کشوری دلش به حال ایران نمی‌سوزد.
 
پزشک ایرانی مقیم روسیه بیان کرد: سازمان جهانی بهداشت به خوبی می‌داند که این واکسن‌ها حداقل بعد از تست به دو سال زمان نیاز دارد تا به تایید نهایی برسد، حال سوال این است که کدام کشورها جرات می‌کنند با این واکسن‌ها سلامت ملتشان را با خطر مواجه کنند.
 
تقوی‌تکیه با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب با علم و تدبیری که دارند به درستی واردات این واکسن‌ها را ممنوع کردند، ادامه داد:  ایران از نظر پزشکی در سطح بالایی قرار دارد و به یاری خدا و کمک مردم همیشه در صحنه، واکسن را تولید و این پاندمی کرونا را نابود خواهد کرد.
 
 وی اظهار کرد: در شرایطی که غربی‌ها از جمله آمریکا و اسرائیل ماهیت پلید خود را بارها و بارها در صحنه‌های مختلف به نمایش گذاشتند و با ترور دانشمندان و نخبگان همچون شهید فخری‌زاده‌ها بر سر راه پیشرفت ایران سنگ‌اندازی می‌کنند، کدام عقل سلیمی است که به واردات واکسن‌های تولیدی آنها اعتماد کند، در حالی که اگر این واکسن‌ها موثر بود ابتدا ملت خودشان را با آن درمان می‌کردند و اجازه نمی‌دادند حجم بالایی از افراد به این بیماری مبتلا شده و جان خود را از دست بدهند.
 
وی ادامه داد: آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها بیش از اندازه خودشان را با ارزش‌تر از دیگران فرض می‌کنند.
 
انتهای پیام/ر
https://www.dana.ir/1696782
ارسال نظر
نظرات