شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 11:28 منتشر شده در مورخ: 1399/10/22 شناسه خبر: 1696853
معاون مسکن اداره راه و شهرسازی قزوین اعلام کرد؛

ثبت‌نام ۱۳هزار قزوینی در طرح اقدام ملی مسکن/ اراضی مجاور امامزاده «سلطان سیدمحمد» تغییرکاربری می‌شود

ثبت‌نام ۱۳هزار قزوینی در طرح اقدام ملی مسکن/ اراضی مجاور امامزاده «سلطان سیدمحمد» تغییرکاربری می‌شود
مجید فرجی‌پور گفت: طرح اقدام ملی مسکن در سه بُعد و دو مرحله ثبت‌نام شد که مجموع ثبت‌نام‌کنندگان در استان قزوین بالغ بر 13 هزار نفر بود؛ طی پالایشی که انجام شد از این تعداد بالغ بر هشت هزار نفر فاقد صلاحیت بودند و رد درخواست شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از صبح قزوین، درباره اجرای طرح اقدام ملی مسکن در قزوین اظهار کرد: طرح اقدام ملی مسکن در سه بُعد و دو مرحله ثبت‌نام شد که مجموع ثبت‌نام‌کنندگان در استان قزوین بالغ بر 13 هزار نفر بود؛ طی پالایشی که انجام شد از این تعداد بالغ بر هشت هزار نفر فاقد صلاحیت بودند و رد درخواست شدند.

وی افزود: در ادامه پیگیری‌ها وضعیت بخش عمده‌ای از پنج هزار نفر باقی مانده مشخص و افتتاح حساب انجام شد و بالغ بر هزار نفر از متقاضیان به دلیل اینکه مدارک لازم را تکمیل نکرده‌اند همچنان وضعیت نامشخصی دارند.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی قزوین ابراز کرد: در مرحله سوم با ظرفیتی که برای استان قزوین ابلاغ شد، بالغ بر هزار و 500 نفر ظرفیت جدید در اراضی مهرگان ایجاد شد که با توجه به نزدیکی این بخش به مجموعه شهری قزوین، مقرر شد که شهرهایی مانند قزوین، محمدیه، بیدستان، شریفیه و الوند به دلیل کمبود زمین به صورت متمرکز در شهرک مهرگان پیش‌بینی و اقدام شود.

ساخت ۲۰هزار واحد در سطح کشور

وی گفت: برخی از شهرهای دیگر مانند تاکستان، آبیک و بوئین زهرا که متولی آن بنیاد مسکن است، در خود این شهرها برای اجرای طرح مسکن ملی تامین زمین شده است.

این مقام مسئول درباره شنیده‌هایی درباره ساخت مسکن ملی در محوطه امامزاده سلطان سیدمحمد(ع) قزوین اذعان کرد: طبق تفاهم نامه‌ای که شرکت بازآفرینی با ستاد اجرایی فرمان امام(ره) منعقد کرده‌اند در مجموع ساخت 20هزار واحد به طور مشارکتی در سطح کشور را متقبل شده‌اند که احداث کنند.

وی ادامه داد: در قزوین هم اراضی سردار که در مجاورت امامزاده سید سلطان محمد(ع) است به این طرح اختصاص پیدا کرده و صورت جلسه لازم انجام شده اما همچنان با وجود پیگیری‌ها، موضوع تغییر کاربری مرتفع نشده است.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی قزوین در پایان گفت: محوطه امامزاده سلطان سیدمحمد(ع) جزو اراضی شرکت بازآفرینی است و طبق تفاهم نامه‌ای که این شرکت با ستاد اجرایی فرمان امام(ره) دارد؛ بالغ بر 15 چهزار متر مربع (یک و نیم هکتار) از این بخش به طرح مسکن اختصاص خواهد یافت، اما این موضوع به مرحله نهایی نرسیده و مراحل قانونی باید طی شود.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1696853
ارسال نظر
نظرات