شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 09:09 منتشر شده در مورخ: 1399/10/22 شناسه خبر: 1696885
رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان اسدآباد:

3 هزار و 300 دانش‌آموز اسدآبادی شاد نیستند/کرونا مسبب اصلی بازماندن 200 نفر از تحصیل

3 هزار و 300 دانش‌آموز اسدآبادی شاد نیستند/کرونا مسبب اصلی بازماندن 200 نفر از تحصیل
حسین عسگری‌مهرور با اشاره به اینکه در حال حاضر 3 هزار و 300 دانش‌آموز این شهرستان نتوانستند در شاد وارد شوند، گفت: برای بازگشایی مدارس اسدآباد که در وضعیت آبی قرار دارد، در انتظار ابلاغیه سازمان هستیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصر همدان، حسین عسگری‌مهرور، رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان اسدآباد، با اشاره به مصوبه ستاد کرونا برای فعالیت مدارس کم جمعیت در مناطق آبی، اظهار کرد: وضعیت اسدآباد در حال حاضر آبی اعلام شده و ما برای بازگشایی مدارس در انتظار ابلاغ دستورالعمل از سازمان هستیم.

برای بازگشایی مدارس در انتظار ابلاغیه سازمان هستیم

وی گفت: البته در حال حاضر هم برخی مدارس ما برای رفع اشکال تعداد محدودی دانش‌آموز که دسترسی به شاد ندارند، با رضایت اولیا کلاس برگزار می‌شود.

رئیس اداره آموزش و پرروش شهرستان اسدآباد با اشاره به اینکه 19 هزار و 600 نفر دانش‌آموز در اسدآباد وجود دارد، اظهار کرد: از این تعداد 3 هزار و 300 دانش‌آموز به دلایل مختلف نتوانستند وارد شبکه شاد شوند.

3 هزار و 300 دانش‌آموز اسدآبادی شاد نیستند

وی با بیان اینکه دانش‌آموزانی که در شبکه شاد فعالیت ندارند، در مقاطع مختلف به صورت پراکنده هستند، افزود: البته از سه هزار و 330 نفر دانش‌آموز تعداد 540 نفر پیش‌دبستانی هستند که می‌بایست در شاد فعالیت می‌کردند.

عسگری‌مهرور تصریح کرد: هم اکنون 33 کلاس پیش دبستانی در اسدآباد وجود دارد که از این تعداد 9 مورد کلاس به صورت رایگان با اجرای طرح کاورزی اداره می‌شود.

200 بازمانده از تحصیل/کرونا مسبب اصلی بازماندن 

وی با اشاره به اینکه تعداد 200 نفر دانش‌آموز در سطح شهرستان از تحصیل بازمانده‌اند، گفت: از این تعداد 47 دانش‌آموز در مقطع ابتدایی است و اولیاء از ترس کرونا راضی نیستند که فرزندانشان به مدرسه بیایند و البته شبکه مجازی را مناسب تحصیل نمی‌دانند.

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان اسدآباد گفت: از دلایل باز ماندن دانش‌آموزان از تحصیل وجود کرونا است که البته برخی از دختران در روستاها نیز به دلیل عدم وجود مدارس در مقاطع بالاتر و عدم رضایتمندی خانواده‌ها برای حضور در شهر از تحصیل باز می‌مانند.

افزایش آمار بازماندگان از تحصیل اسدآباد نبست به پارسال 

وی گفت: به دلیل شیوع ویروس کرونا در سالجاری آمار بازماندگان از تحصیل افزایش یافته که مهمترین دلیل آن مربوط به مشکلات ناشی از کروناست.

تنها پایه دوازدهمی های نهایی امتحان حضوری می دهند

عسگری‌مهرور در خصوص برگزاری امتحانات دانش‌آموزان نیز گفت: امتحانات همه دانش‌آموزان به صورت مجازی برگزار می‌شود و تنها پایه دوازدهمی که نهایی است، به صورت حضوری در دو حوزه خواهران و برادران برگزار خواهد شد.

وی سرانه دانش‌آموزی در هر سال را متغیر خواند  و گفت: اخذ مبلغ برای چاپ هر گونه جزوه و یا سی دی درسی از دانش‌آموزان ممنوع است چراکه مدرسه اعتبارات دارد و وظیفه اش انجام این امور است.

مدیران و یا معاونان از وضعیت دانش‌آموزان باخبر شوند

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان اسدآباد در خصوص مشاوره دادن به دانش‌آموزان برای ایجاد انگیزه در زمینه خواندن درس، گفت: قبول داریم که برخی از مدارس در تماس و تشویق با دانش‌آموزان برای تحصیل کوتاهی می‌کنند، اما بسیاری از مدارس ما به صورت مرتب با دانش‌آموزان ارتباط داشته و از وضعیت آنها با خبر هستند.

وی تأکید کرد: حتی ما به مدارس پیشنهاد داده ایم که از مدیر و یا معاونان مدرسه هر کدام مسئولیت را برعهده بگیرند و علاوه بر یادآوری برنامه‌های تلویزیونی، احوال درس آنان را جویا شوند، بنده خودم هم به صورت تصادفی هر کلاسی را سه چهار نفر دانش آموز تماس می‍‌گیرم و جویای این تحصیل آنان هستم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1696885
ارسال نظر
نظرات