شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 09:42 منتشر شده در مورخ: 1399/10/22 شناسه خبر: 1696901
صوفی در گفت‌وگو با دانا:

فائزه هاشمی انتظار نداشته باشد اظهاراتش محترم شمرده شود/ امنیت‌ ملی خط قرمز است

فائزه هاشمی انتظار نداشته باشد اظهاراتش محترم شمرده شود/ امنیت‌ ملی خط قرمز است
دبیر کل حزب پیشرو اصلاحات با اشاره به اینکه خانم هاشمی نباید انتظار داشته باشد که اظهاراتش با عنوان آزادی بیان محترم شمرده شود گفت: با وجود آزادی کسی مجاز نیست مطالباتی را که با امنیت ملی در تعارض است پیگیری یا مطرح کند.

«علی صوفی»، دبیر کل حزب پیشرو اصلاحات در گفت‌و گو با خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در واکنش به اظهارات فائزه هاشمی درخصوص انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفت: این اظهارنظر خانم هاشمی حزبی نیست زیرا کارگزاران سازندگی مشی اعتدال دارد و حتی به برخی اصلاح طلبان انتقاد دارند که اینها تندروی می کنند.

وی با اشاره به اینکه مشی کارگزاران پیش از این نیز همین بوده است ادامه داد: همان زمانی که خانم فائزه هاشمی نماینده مجلس بود کارگزاران مشی که امروز دارند را دنبال می کردند و با تندروی مخالف بودند، حداقل اینکه مواضع آشکار کارگزارن پرهیز از تندروی بود اما اینکه مواضع پنهان آنها چه بود ما نمی دانیم.

صوفی با بیان اینکه خانم هاشمی درباره انتخابات آمریکا نظر شخصی خود را مطرح کرده است و نمی تواند آن را به حزب یا جریانی نسبت دهد تصریح کرد: در عین اینکه برای بیان نظر و دیدگاه همه آزاد هستند اما نباید به منافع ملی آسیب وارد شده و یا اظهاراتی در تعارض با منافع ملی مطرح شود.

وزیر دولت اصلاحات با اشاره به اینکه خانم هاشمی نباید انتظار داشته باشد که این قبیل اظهارات با عنوان آزادی بیان محترم شمرده شود ادامه داد: با وجود آزادی اقوام، مذاهب و احزاب و اقشار مختلف یک خط قرمز وجود دارد و از آن به بعد کسی مجاز نیست مطالباتی را که با امنیت ملی در تعارض است پیگیری یا مطرح کند.

دبیر کل حزب پیشرو اصلاحات با بیان اینکه آمریکا که داعیه ریاست جهانی را دارد نیز خطوط قرمزی را مشخص کرده است عنوان کرد: آمریکا در سال 1998 کتابی با عنوان استراتژی امنیت آمریکا در قرن 21 منتشر کرد، در آنجا عنوان شده اگر منافع ملی خودمان را برای مردم بیان کنیم، مردم از سیاست های ما حمایت خواهند کرد؛ در آن کتاب منافع ملی خود را تعریف کردند که اتفاقا محدود به مرزها نیست بلکه منافع ملی خود را در کشورهای دیگر هم می بینند.

صوفی با اشاره به اینکه باید در اظهارات مان ضمن قائل شدن حق آزادی بیان خود این را مدنظر قرار دهیم که متعرض به کدام دسته از منافع ملی می شویم عنوان کرد: بهتر است اظهاراتمان را حساب شده بیان کنیم.

وی با بیان اینکه اگر ترامپ می ماند برای ما جز بدبختی و ظلم و تعدی چیز دیگری نداشت تصریح کرد: دنیای بدون ترامپ دنیای امن تری است.

این فعال سیاسی اصلاح طلب با اشاره به اینکه در کشور لازم هست که جناح های چپ و راست وجود داشته باشد گفت: اخیرا فیلمی از مقام معظم رهبری منتشر شده که می فرماید هم جناح چپ خودی است و هم جناح راست و اگر در کشور جناح چپ نداشتیم من خودم این جناح را به وجود می آوردم.

دبیر کل حزب پیشرو اصلاحات در پاسخ به اینکه در جریان تبلیغات انتخابات آمریکا چهره های اصلاح طلب مانند تاجزاده عنوان می کردند که اصولگرایان علاقه‌مند هستند ترامپ رای بیاورد اما امروز چهره های اصلاح طلب دم از این علاقه مندی می زنند، گفت: قطعا اصلاح طلبان نمی توانند چنین اظهاراتی مطرح کنند، ما باید به دنبال اصلاحات در چارچوب قانون اساسی و نظام باشیم.

وی با اشاره به اینکه کسی که کل نظام را هدف قرار داده است یا کسی که بگوید علاقه‌مند بود ترامپ رای بیاورد مشی اصلاح طلب ندارد عنوان کرد: اساسا اشخاصی مانند ترامپ در هیچ تفکر علمی و منطقی نمی گنجد، اینها آنارشیسم و هرج و مرج طلب هستند که به هیچ قاعده ای پایبند نیستند.

صوفی با اشاره به اینکه ترامپ از برجام خارج شد و گفت این توافق را قبول ندارم ادامه داد: ترامپ همه توان خود را برای تحریم و فشار بر ایران بکار گرفت و نمی توان پیش بینی کرد که ترامپ چه موضعی را خواهد گرفت و تصمیمات وی هر لحظه غیر قابل پیش بینی است.

انتهای پیام/ک

https://www.dana.ir/1696901
ارسال نظر
نظرات