شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 12:59 منتشر شده در مورخ: 1399/10/22 شناسه خبر: 1697023

اطلاعات غلط شبکه‌های اجتماعی؛ زنگ خطری برای دموکراسی در جهان

اطلاعات غلط شبکه‌های اجتماعی؛ زنگ خطری برای دموکراسی در جهان
دیپلمات ارشد اتحادیه اروپا گفت که تصرف کنگره آمریکا با تخریب ارزش های دموکراتیک و گسترش اطلاعات غلط در شبکه های اجتماعی زنگ خطری برای دموکراسی ها است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تیتریک؛ خبرگزاری انگلیسی reuters نوشت، دیپلمات ارشد اتحادیه اروپا گفت که تصرف کنگره آمریکا با تخریب ارزش های دموکراتیک و گسترش اطلاعات غلط در شبکه های اجتماعی زنگ خطری برای دموکراسی ها است.

"جوزف بورِل" مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا طی پستی در یک وبلاگ گفت: "چیزی که به تازگی در آمریکا دیدیم اوج تحولات بسیار نگران کننده ای است که طی سال های اخیر در سطح جهان در حال وقوع است. این باید یک زنگ خطر برای تمام حامیان دموکراسی باشد."

بورِل که به نمایندگی از 27 کشور عضو اتحادیه اروپا سخن می گفت افزود: "همه باید بدانند که اگر ما شکست های متوالی را بپذیریم، حتی اگر آنها جزئی به نظر بیایند، دموکراسی و ارزش ها و نهادهای آن می توانند سرانجام و به طور غیر قابل بازگشت نابود شوند."

دونالد ترامپ پس از اظهارات بی پایه و اساس مبنی بر تقلب گسترده در انتخابات 3 نوامبر و تحریک هواداران خود برای حمله به ساختمان کنگره آمریکا که 5 کشته بر جای گذاشت با تلاش مجددِ دموکرات ها برای برکناری از سِمَت ریاست جمهوری مواجه می شود.

بورِل ضمن درخواست ارتقاء قوانین شبکه های اجتماعی گفت: "در صورت داشتن هر گونه تردید، حوادث واشنگتن همچنین نشان می دهد که اطلاعات غلط یک تهدید واقعی برای دموکراسی ها است. اگر برخی از مردم بواسطه تکرارهای متعدد رهبر خود باور کنند که انتخابات تقلبی بوده به همین شکل رفتار خواهند کرد."

توئیتر در اواخر روز جمعه (8 ژانویه 2021) حساب کاربری شخصی دونالد ترامپ را به دلیل خطر تحریک بیشتر خشونت به طور دائم از دسترس حدود 90 میلیون دنبال کننده خارج کرد. وی بارها از توئیتر و سایر پلتفرم ها برای تقلبی جلوه دادن انتخابات و به اشتراک گذاشتن تئوری های توطئه دیگر استفاده کرده بود.

ماه گذشته، کمیسیون اجرائی اتحادیه اروپا قوانینی را برای کاهش اخبار جعلی در شبکه های اجتماعی پیشنهاد داد. این امر، سیستم عامل های بزرگ آنلاین را به مبارزه با محتوای غیر قانونی و دستکاری عمدی سیستم عامل ها برای نفوذ در انتخابات و بهداشت عمومی مجبور می سازد.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1697023
ارسال نظر
نظرات