شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 13:57 منتشر شده در مورخ: 1399/10/22 شناسه خبر: 1697060
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گلستان:

نیازمند اعتبار برای سدهای گلستان هستیم/ 490 میلیارد تومان برای دو سد وشمگیر و آقدکش

نیازمند اعتبار برای سدهای گلستان هستیم/ 490 میلیارد تومان برای دو سد وشمگیر و آقدکش
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گلستان گفت: 270 میلیارد تومان برای علاج بخشی سد وشمگیر و 220 میلیارد تومان برای احداث سد آقدکش نیاز است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به  نقل از گلستان ما؛ سید محسن حسینی امروز با اعلام این مطلب اظهار کرد: برای علاج‌بخشی سد وشمگیر به 270 میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم که تاکنون حدود 20 میلیارد تومان آن تأمین شده است.

وی افزود: سد وشمگیر در شهرستان آق قلا و بر روی گرگانرود احداث شده است. این سد در سال 49 آبگیری شد و در سال‌های بعد سه مخزن فرعی برای آن ایجاد شد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان با بیان اینکه، با توجه به نیاز استان، علاج‌بخشی این سد در دستور کار قرار گرفته است، تصریح کرد: شاید نتوانستیم اهمیت و حساسیت این پروژه را به دولت و مجلس منتقل کنیم برای همین معتقدیم اعتباری که برای این سد در نظر گرفته شده، منطقی نیست. وشمگیر، سدی 50 ساله بوده که پروژه علاج‌بخشی نیز حدود 15 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

حسینی در خصوص وضعیت سد آقدکش در شهرستان آق قلا اظهار کرد: ساخت این سد از سال 90 آغاز شده و تا پیش از سیل سال 98 به طور متوسط سالانه فقط حدود یک میلیارد تومان اعتبار به آن اختصاص داده شده است.

وی درباره وضعیت این سد بیان کرد: این سد عملکردی دو وجهی دارد، انحراف و کنترل سیلاب که شهر آق قلا را از تهدید سیل نجات می‌دهد و همچنین مخزن ذخیره آب است. تکمیل این سد نیاز به 220 میلیارد تومان اعتبار دارد که تا کنون 23 میلیارد تومان اعتبار به آن اختصاص یافته که 12 میلیارد تومان آن بعد از سیل فروردین 98 بوده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان گفت: برای سال جاری 14 میلیارد تومان برای این سد اعتبار پیش بینی شده که ما به دنبال استفاده از منابع حوادثی و جذب اعتبارات بیشتری برای سد آقدکش هستیم.

 

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1697060
ارسال نظر
نظرات