شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 09:41 منتشر شده در مورخ: 1399/10/23 شناسه خبر: 1697296
جلال‌زاده در گفت و گو با دانا:

ممنوعیت ورود واکسن کرونا منطبق بر منافع ملی است/ آمریکا و اروپا استاندارهای دوگانه دارند

ممنوعیت ورود واکسن کرونا منطبق بر منافع ملی است/ آمریکا و اروپا استاندارهای دوگانه دارند
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه راهبرد رهبری منطبق بر منافع ملی بوده است گفت: سلامت مردم ایران باید حفظ شود و در این مسیر باید موضع ممنوعیت ورود واکسن تقویت شود و دولت نیز به این مسئله توجه جدی داشته باشد.

«وحید جلال زاده»، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌و گو با خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ با اشاره به ممنوعیت ورود واکسن کرونا انگلیسی و آمریکایی گفت: اگر مطالعه کنیم خواهیم دید سابقه دارویی شرکت های غربی و آمریکایی سابقه قابل دفاعی نیست.

وی با اشاره به اینکه به طور مکرر می توان مصادقی را پیدا کرد که این شرکت ها ملت های کشورهای مختلف به ویژه آفریقایی و آسیایی را گزینه تست آزمایش داروهای خود قرار دادند ادامه داد: هر زمانی خواستند دارویی را به بازار عرضه کنند با تخفیف و حتی به صورت رایگان به این کشورها به بهانه نوع دوستی و رفتارهای بشردوستانه عرضه کردند اما بعدها مشخص شده است که عوارض جانبی این داروها مردم این کشورها را به امراض مختلف گرفتار کرده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه این مسئله به طور مستقیم با امنیت داخلی کشورها در ارتباط است تصریح کرد: در خصوص واکسن های آمریکایی و انگلیسی این مسئله صادق است، وزارت بهداشت از برخی شرکت های ارائه کننده واکسن درخواست ضمانت کرده اما این شرکت ها حاضر به دادن هیچ گونه ضمانتی نشدند.

جلال زاده با بیان اینکه این شرکت ها هنوز خودشان نمی توانند قاطعانه نه پاسخ مردم کشورهای خود و نه ملت ما را بدهند که آیا این واکسن نهایی است یا نه عنوان کرد: واکسن های غربی و آمریکایی در حال حاضر کارکرد آزمایشی دارد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس با اشاره به اینکه فرمایش رهبری در خصوص ممنوع بودن ورود واکسن های اروپایی و آمریکایی به کشور کاملا منطبق بر واقعیت عینی و تاریخی است عنوان کرد: در حوزه آفریقا و کشورهای آمریکای لاتین به طور مکرر مشاهده شده است که شگرد بسیار تلخ کشورهای اروپایی برای آزمایش داروهای مختلف اجرا شده است.

وی با بیان اینکه راهبرد رهبر معظم انقلاب منطبق بر منافع ملی بوده است عنوان کرد: سلامت مردم ایران باید حفظ شود و در این مسیر باید موضع ممنوعیت ورود واکسن تقویت شود و دولت نیز به این مسئله توجه جدی داشته باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه سالهاست اروپا و آمریکا ملت ایران را مورد شدیدترین تحریم های دارویی قرار دادند و امروز به دنبال دادن واکسن کرونا به ایران هستند عنوان کرد: اینها همان استاندارهای دوگانه اروپا و آمریکاست؛ نه تنها در دارو بلکه در تمام مواضع غربی ها این استاندارهای دوگانه را شاهد بوده و هستیم.

جلال زاده با اشاره به مسئله اغتشاشات در کنگره آمریکا گفت: براساس همین استاندارهای دوگانه اعتراضات مردم آمریکا با سانسور مواجه شد اما اگر این اتفاق در کشور دیگری رخ می داد برای ماه ها به خوراک رسانه ای آمریکا و اروپا تبدیل می شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: ما از ابتدای انقلاب و در دوران جنگ تحمیلی با تحریم بسیاری از اقلام دارویی مواجه بودیم و به هیچ وجه اجازه دسترسی ما به این اقلام را نمی دادند.

جلال زاده با اشاره به اینکه در جریان خروج آمریکا از برجام وعده دادند که شما در برجام بمانید ما تحریم ها را لغو خواهیم کرد اما به هیچ کدام از وعده های خود عمل نکردند یادآور شد: امروز رفتارهای بشردوستانه اروپا و آمریکا شکوفا شده و می خواهند واکسن را به طور رایگان به ایران بدهند؛ این یعنی کاسه ای زیر نیم کاسه اروپا و آمریکا است.

انتهای پیام/ک

 

 

https://www.dana.ir/1697296
ارسال نظر
نظرات