شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 11:09 منتشر شده در مورخ: 1399/10/23 شناسه خبر: 1697325
مدیرعامل شرکت طرح و توسعه همیاری قزوین:

تله‌سیژ قزوین قابلیت تبدیل به پاتوق ورزشی کشور را دارد

تله‌سیژ قزوین قابلیت تبدیل به پاتوق ورزشی کشور را دارد
مجید سلیمانی گفت: خوشبختانه بیش از ۹۰درصد فعالیت‌های مربوط به استانداردسازی را توسط مجموعه‌های داخلی و با تکیه بر توانمندی‌های بومی انجام دادیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مجید سلیمانی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ درباره مجموعه تفریحی تله سیژ استان قزوین اظهار کرد: در اواخر دی ماه سال 98 استانداردسازی مجموعه تله سیژ به مجموعه شرکت همیاری واگذار شد که با دستورات ابلاغ شده فعالیت‌های لازم را آغاز کردیم.

وی افزود: با همکاری مجموعه‌های مختلف از جمله استان‌های تهران، اصفهان و مشهد اقدامات و رایزنی‌های لازم را آغاز کردیم و به دلیل اینکه اطلاعات جامعی در این باره نداشتیم با همکاری معاونت عمرانی استاندار قزوین برآورد هزینه‌های لازم را انجام دادیم و وارد مرحله توسعه سازی شدیم.

مدیرعامل شرکت طرح و توسعه همیاری استان قزوین ابراز کرد: در بهمن 98 پیشرفت‌های موثری در این راستا اتفاق افتاد و پس از اینکه شرکت بازرسی استاندارد، بازدید‌های لازم را انجام داد، از جزئی‌ترین موارد اشکال گرفته می‌شد که با حل مشکلات توانستیم پیشرفت‌های خوبی به دست آوریم اما متاسفانه در اسفند ماه با شیوع کرونا مواجه شدیم.

سلیمانی تاکید کرد: نهایتا در اردیبهشت ماه 99، از 34مورد مشکلاتی که از مجموعه گرفته شده بود را برطرف کردیم و خوشبختانه توانستیم وارد مرحله بررسی قطعات شویم.

انجام 90درصد استانداردسازی با تکیه بر توانمندی‌های بومی 

این مقام مسئول یادآور شد: در تعمیر قطعات با مشکلاتی از جمله تحریم‌ها مواجه شدیم اما این مسئله ما را ناامید نکرد و توانستیم با همکاری شهر صنعتی البرز، قطعه‌سازی را انجام دهیم که خوشبختانه بیش از 90درصد فعالیت‌های مربوط به استانداردسازی را توسط مجموعه‌های داخلی و با تکیه بر توانمندی‌های بومی انجام دادیم.

وی افزود: میانگین سنی افرادی که در پروژه استانداردسازی مجموعه حضور داشتند زیر 35 سال است که این موضوع مایه افتخار ماست؛ چراکه جوانانی در این جامعه در حال رشد هستند که می‌توانند در این حوزه و بومی‌سازی صنایع فعالیت کنند.

مدیرعامل شرکت طرح و توسعه همیاری استان قزوین عنوان کرد: در اواخر مرداد ماه سال جاری موفق شدیم کار استانداردسازی را تکمیل کنیم و اکنون پنج ماه است که مشغول ارائه خدمت به همشهریان هستیم و دستگاهی که در این مجموعه وجود دارد جزو 10دستگاه برتر جهان است.

سلیمانی بیان کرد: با حمایت‌های سرمایه گذاران و مدیران ارشد استانی این منطقه را می‌توان به پاتوق ورزشی کشور تبدیل کرد؛ چراکه استان قزوین دارای چشم‌انداز بسیار زیبایی در مقصد تله سیژ است و هم اکنون 70درصد از اقدامات برای راه‌اندازی تله اسکی در این منطقه انجام شده و در اردیبهشت ماه بهره‌وری لازم انجام خواهد شد.

این مقام مسئول در پایان گفت: پیست 2هزار و 500متری حرفه‌ای را در این مجموعه راه‌اندازی خواهیم کرد و خوشبختانه انتقال برق فشار قوی به مقصد این موقعیت مکانی، انجام شده است.

گفتنی است؛ مجموعه تفریحی تله‌ سی‌یژ قزوین در ۱۵ کیلومتری جاده قزوین به رازمیان، ضلع شمال غربی راهدارخانه زرشک بهرام آباد در منطقه نمونه گردشگری کامان و زرشک واقع شده ‌است و دارای یک هزار و ۴۵۰ متر طول است.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1697325
ارسال نظر
نظرات