شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 10:30 منتشر شده در مورخ: 1399/10/23 شناسه خبر: 1697347
اسلامی در صحن علنی مجلس:

شغل راهداری حاکمیتی شود/لزوم جذب نیروی تخصصی جدید در راهداری

شغل راهداری حاکمیتی شود/لزوم جذب نیروی تخصصی جدید در راهداری
وزیر راه و شهرسازی گفت: شغل راهداری مشکلات سنگینی به دنبال دارد و باید جزء مشاغل حاکمیتی محسوب شود نه تصدی‌گری، چرا که بالغ بر 9هزار دستگاه ماشین‌آلات برای نگهداری و بهسازی راه‌ها و جاده‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در نشست علنی امروز (سه شنبه) پارلمان در پاسخ به سوال نماینده ساری درباره  نیروهای شرکتی یا قراردادی وزارت راه، اظهار داشت: شغل راهداری مشکلات سنگینی به دنبال دارد و باید جزء مشاغل حاکمیتی محسوب شود نه تصدی‌گری، چرا که بالغ بر 9هزار دستگاه ماشین‌آلات برای نگهداری و بهسازی راه‌ها و جاده‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی افزود: در این حوزه تخصص‌های گوناگون‌ و متنوع مورد نیاز است که بسیاری از نیروهای خبره در وزارتخانه به دلیل بازنشستگی دیگر حضور ندارند، بنابراین باید نیروهای جدید تخصصی جذب شوند تا شغل راهداری به شکل حاکمیتی تعریف و از حالت تصدی‌گری خارج شود.

وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: 20 هزار نفر در مجموعه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فعال هستند که 11 هزار و 500 نفر از آنها  شرکتی یا قراردادی محسوب می‌شوند. این نیروها در مسیر بهره‌برداری 300 هزار پل بزرگ و کوچک، 3 هزار دستگاه تونل، 22 هزار کیلومتر محافظ جاده‌ای و 5 هزار کیلومتر روشنایی را به صورت مستمر نگهداری می‌کنند.

اسلامی همچنین عنوان کرد که مجلس شرایطی فراهم کند تا نیروهای راهداری در قالب کار حاکمیتی مانند پلیس و اورژانس در فرآیند راه‌ها بتوانند به ارائه خدمات خود ادامه دهند. قطعا با حاکمیتی شدن شغل راهداری امکان قرارداد مستقیم با سازمان راهداری وجود دارد.

وی تصریح کرد: نمی‌توان کار راهداری را پیمان‌سپاری کرد، پیش از این چنین تجربه‌ای داشتیم که در نهایت منجر به فساد شد.

وزیر راه بیان کرد: قطعا نیازمند یک نگاه حاکمیتی به شغل تخصصی راهداری هستیم چرا که این شغل قابل اندازه گیری نیست.

 

انتهای پیام/ک

https://www.dana.ir/1697347
ارسال نظر
نظرات