شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 15:01 منتشر شده در مورخ: 1399/10/23 شناسه خبر: 1697443
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس یزد اعلام کرد

تشریح برنامه‌های تدفین چهار شهید گمنام در استان یزد/ تشییع عمومی نداریم

تشریح برنامه‌های تدفین چهار شهید گمنام در استان یزد/ تشییع عمومی نداریم
زارع مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس یزد به تشریح برنامه‌های تدفین چهار شهید گمنام در استان یزد و اعلام کرد که تشییع عمومی نخواهیم داشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، منصور زارع، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس یزد پیش از ظهر در نشست خبری تشریح برنامه‌های تشییع چهار شهید گمنام در استان یزد که در حسینیه آقا برگزار شد، گفت: امسال یزد میزبان دومین کنگره ملی 4 هزار شهید استان است و با توجه به درخواست‌های بسیار زیادی که از محلات مختلف در راستای تدوین شهدای گمنام صورت گرفت، بر آن شدیم تا بتوانیم شاهد اتفاق در استان باشیم که ان‌شاءالله در دو مرحله میزبان تشییع و تدوین شهدای گمنام به مناسبت برگزاری کنگره انجام می‌گیرد.

وی با بیان اینکه اولین مرحله در ایام فاطمیه میزبان چهار شهید خواهیم بود، افزود: ان‌شاءالله در مرحله دوم و در اختتامیه کنگره 4 هزار شهید استان یزد نیز امیدواریم با عنایت ویژه شهدا بازهم بتوانیم میزبان این لاله‌های دوران دفاع مقدس در استان یزد باشیم.

زارع با اشاره به اینکه بر اساس بررسی‌های بعمل آمده و تأییدهای گرفته شده از تهران و یزد قرار شد تا چهار شهید در استان یزد تشییع شوند، اضافه کرد: این شهدای بزرگوار در سه نقطه در استان یزد تشییع و مجموعه‌های مختلف از برکت وجود این عزیزان بهره‌مند خواهند شد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس یزد با بیان اینکه یکی از این شهدا در مجموعه صداوسیمای مرکز یزد تدفین خواهند شد، افزود: یکی دیگر از شهدا در دانشگاه علم و هنر در قسمت گروه علوم انسانی واقع در بلوار شهدای گمنام به دانشگاه آزاد تدفین می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه دو شهید دیگر در شهرستان بافق تشییع و تدفین خواهند شد، اضافه کرد: مجتمع فرهنگی مذهبی امام حسن مجتبی (ع) شهرستان بافق میزبان این شهدای بزرگوار خواهند بود.

زارع اعلام کرد: با توجه به شرایط کرونا، تمام برنامه‌ها مطابق با شیوه‌های بهداشتی و طبق نظر مسئولین ستاد کرونای استان و کشور است و اولویت اول در مراسم استقبال، تشییع و تدفین سلامتی مردم است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس یزد با تاکید بر اینکه تشییع عمومی در هیچ مکانی از استان نخواهیم داشت، خاطرنشان کرد: برنامه‌های خاصی در نظر گرفتیم که ضمن بهره‌مندی همگان، مشکلی برای کسی پیش نیاید.

وی با بیان اینکه مراسم استقبال از این شهدای گمنام رأس ساعت 11 روز 27 دی‌ماه مصادف با شب شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) از فرودگاه با حضور مسئولین و تعدادی از خادمین شهدا انجام می‌گیرد، افزود: این برنامه تا نماز ظهر و با برگزاری نماز جماعت در مجموعه فرودگاه یزد به پایان خواهد رسید.

زارع گفت: بعد از فرودگاه، کاروان خودرویی و موتوری از مسیرهای مشخص شده به سمت میدان امیرچقماق حرکت خواهند کرد و برنامه عمومی از ساعت 13 الی 15 و 30 در جوار شهدای گمنام این میدان با حضور مردم و مسئولان و رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس یزد ادامه داد: در فضای باز میدان امیرچقماق بر پیکر این چهار شهید عزیز نماز گزارده می‌شود و سپس پیکر دو شهید به سمت شهرستان بافق، یک شهید به حسینیه ثارالله و یک شهید نیز به حوزه علمیه کاظمیه انتقال داده می‌شود.

زارع اظهار داشت: مراسم تشییع هر چهار شهید روز یکشنبه و مصادف با سالروز شهادت حضرت زهرا (س) به‌صورت خودرویی برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1697443
ارسال نظر
نظرات