شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 15:45 منتشر شده در مورخ: 1399/10/23 شناسه خبر: 1697501
دادستان قزوین:

«کنتورسازی» در سفر آیت‌الله رئیسی به ‌قزوین تعیین تکلیف می‌شود/ به‌دنبال احیای خط تولید شرکت هستیم

«کنتورسازی» در سفر آیت‌الله رئیسی به ‌قزوین تعیین تکلیف می‌شود/ به‌دنبال احیای خط تولید شرکت هستیم
محمد قاسمی گفت: هم اکنون شرکت کنتورسازی در رهن تامین اجتماعی و اداره مالیاتی قرار دارد و بلاتکلیف است، که تمام این مسائل در سفر آیت الله رئیسی بررسی و تعیین تکلیف خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح قزوین؛ شرکت کنتورسازی یکی از واحدهای تولیدی فعال در قزوین بود که در سطح ملی نیز حرف‌های بسیاری برای گفتن داشت اما با خصوصی‌سازی همه‌چیز به‌یک‌باره تغییر کرد. پس‌ازآن بود که حقوق کارگران پرداخت نشد و تعداد آنان از ۸۰۰ به ۱۰۰ نفر رسید و کارگران برای اینکه صدایشان به گوش مسئولین برسد بارها مقابل استانداری قزوین تجمع کردند. تاکنون با پیگیری‌های صورت گرفته مطالبات این کارگران پرداخت شده و بحث بیمه بیکاری آنها راه اندازی شده است. اما مشکلات مالکیت و خط تولید این شرکت همچنان باقیست.

محمد قاسمی در نشست رسانه‌ای با اصحاب رسانه قزوین که امروز(سه شنبه) در دادگستری قزوین برگزار شد، درباره وضعیت شرکت کنتورسازی قزوین اظهار کرد: شرکت کنتورسازی سالیان گذشته به بخش خصوصی واگذار شد و این واگذاری خارج از استان قزوین و در تهران صورت گرفته بود و خارج از مدیریت ما بود.

وی افزود: یکی از مشکلات استان قزوین این است که دفاتر بسیاری از صنایع ما خارج از قزوین قرار دارد و پرداخت مالیات آنها نیز به تهران پرداخت شده اما مشکلات زیست محیطی آن میراث ماندگاری برای استان قزوین می‌شود

دادستان مرکز قزوین ابراز کرد: شرکت کنتورسازی سال‌ها قبل در تهران واگذار شده و بخش عمده ای از مشکلات این شرکت مربوط به سهام آن است که با فریب مردم و سودده جلوه دادن این شرکت ۱۰هزار سهامدار دارد و باید این موضوع بررسی شود.

وی عنوان کرد: هم اکنون پرونده ای با محوریت مالک شرکت کنتورسازی و فرزندش تشکیل شده و این افراد در زندان به سر می‌برند، کارگرانی که در این شرکت مشغول به کار بودند مطالبات و بیمه بیکاری این افراد پرداخت شد.

این مقام مسئول بیان کرد: بدهی شرکت کنتورسازی قزوین چندین برابر سرمایه موجود آن است و بخش مالیاتی آن که مربوط به اسناد سودده بوده مشکلات دیگر آن است که پرونده‌های قضایی باید مشخص شود.

وی بیان کرد: عمده مشکلات شرکت‌ها فروش محصولات است، اما در حوزه شرکت کنتورسازی باید هزینه ای برای خط تولید ایجاد شود، قزوین در حوزه مطالبات کارگری مشکلات این شرکت را حل کرده اما مشکلات دیگر آن باید در سفر ریاست جمهوری مطرح شود و حل این مسائل خارج از استان است.

قاسمی گفت: با توجه به اینکه شرکت کنتورسازی دارای مالکیت خصوصی است، باید به صلاحیت این مالک رسیدگی شود تا این شرکت به چرخه تولید بازگردد تا بتواند در جذب کارگران موفق عمل کند ما به دنبال احیای شرکت کنتورسازی هستیم.

وی با بیان اینکه امروز فقط بحث قزوین و حوزه دولت نیست، گفت: باید مصالح کشور در حوزه واگذاری صورت گرفته درنظر گرفت، باید تصمیم گیری کلان در قوه قضاییه صورت بگیرد تا برای ادامه حیات آن یا واگذاری یا اجاره داشته باشیم.

این مقام مسئول در پایان اذعان کرد: هم اکنون شرکت در رهن تامین اجتماعی و اداره مالیاتی قرار دارد و بلاتکلیف است، در این شرایط حتی اگر سرمایه گذار ورود پیدا کند توان سرمایه گذاری نخواهد داشت زیرا باید وضعیت حقوقی مشخص شود که تمام این مسائل در سفر آیت الله رئیسی بررسی و تعیین تکلیف خواهد شد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1697501
ارسال نظر
نظرات