شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 17:21 منتشر شده در مورخ: 1399/10/23 شناسه خبر: 1697541
نماینده مردم تهران در مجلس:

مالک شرکت هفت‌تپه دارای پرونده فساد ارزی و اقتصادی است/ سنگ‌اندازی دولت در مسیر خلع ید صاحب شرکت

مالک شرکت هفت‌تپه دارای پرونده فساد ارزی و اقتصادی است/ سنگ‌اندازی دولت در مسیر خلع ید صاحب شرکت
سید نظام الدین موسوی گفت: متاسفانه در برخی از دستگاه‌ها به ویژه هسته مرکزی دولت، مالک فاقد اهلیت هفت تپه حامیان قدرتمندی دارد که به نوعی از این فرد که دارای اتهامات متعدد فساد ارزی و اقتصادی است، دفاع می‌کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح قزوین؛ شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه با 24هزار هکتار گستره زمین‌های کشاورزی و کارخانه و حدود پنج هزار و 500نیروی رسمی، پیمانی، قراردادی و پیمانکاری در 15کیلومتری شهرستان شوش در شمال استان خوزستان واقع است.

مشکل پرداخت حقوق کارگران کشت و صنعت نیشکر هفت تپه مربوط به یک یا دو سال گذشته نیست بلکه بیش از یک دهه است که این کارگران هر زمان که حقوقشان پرداخت نمی‌شود و می‌بینند مدیران شرکت گوش شنوایی برای صدایشان ندارند به ناچار دست به اعتراض می زنند.

شرکتی که روزی یکی از بزرگترین تولیدکنندگان شکر در کشور بود بعد از واگذاری به بخش خصوصی، هر روز شاهد اعتراض و اعتصاب کارگران شد.

سید نظام الدین موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین درباره نتیجه پیگیری‌های مشکلات شرکت هفت تپه اظهار کرد: پیگیری مشکلات شرکت هفت تپه تا دستیابی به نتیجه مطلوب همچنان ادامه دارد و این مطالبه‌گری‌ها هنوز در جریان است.

وی افزود: طی روزهای گذشته سازمان خصوصی سازی نیز اعتراض خود را به رای هیئت داوران مجددا اعلام کرد و ما نیز درحال دنبال کردن رفع مشکلات این شرکت هستیم.

مالک فعلی هفت تپه فاقد اهلیت است

رئیس فراکسیون فضای مجازی مجلس عنوان کرد: متاسفانه در برخی از دستگاه‌ها به ویژه هسته مرکزی دولت، مالک فاقد اهلیت هفت تپه حامیان قدرتمندی دارد که به نوعی از این فرد که دارای اتهامات متعدد فساد ارزی و اقتصادی است، دفاع می‌کنند.

وی عنوان کرد: متاسفانه تا به امروز با اعمال نفوذ دولتی‌ها در مسیر خلع ید مالک شرکت هفت تپه سنگ اندازی‌های زیادی صورت گرفته است که این موضوع زمینه حل مشکلات را با گرفتاری‌هایی روبرو کرده است.

این مقام مسئول بیان کرد: حمایت‌های نامربوط از مالک شرکت هفت تپه تا بدان‌جاست که شاهد بودیم زمانی که رئیس سازمان خصوصی سازی وقتی پرونده این شرکت را به هیئت داوری ارسال می‌کند بلافاصله پس از چند روز عزل می‌شود.

وی تصریح کرد: حمایت‌های صورت گرفته از مالک هفت تپه از سوی هسته مرکزی دولت بدان معنا نیست که راه حلی برای حل و پیگیری مشکلات این شرکت وجود ندارد، بلکه نمایندگان مجلس به صورت جدی درحال پیگیری این موضوع هستند.

موسوی اذعان کرد: در شرایط کنونی سازمان خصوصی سازی، سازمان بازرسی کل کشور، دیوان محاسبات و مجلس یک قول و یک صدا هستند و دستگاه‌های نظارتی قوای سه گانه نیز بر این اعتقادند که مالک فعلی هفت تپه فاقد اهلیت است.

وی اضافه کرد: با توجه به پرونده اتهامات فساد مالک شرکت هفت تپه که در دادگاه نیز مطرح شده این پرونده سرنوشت حساسی دارد و حتما باید خلع ید از این فرد صورت بگیرد و ما بر این موضوع اصرار داریم.

نماینده مردم تهران در پایان گفت: امروز نمی‌توانیم با جدیت بگوییم و وعده دهیم که چه زمانی پرونده هفت تپه به نتیجه مورد نظر می‌رسد، اما قول می‌دهیم که پیگیری‌های لازم را در این خصوص خواهیم داشت.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1697541
ارسال نظر
نظرات