شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 09:27 منتشر شده در مورخ: 1399/10/24 شناسه خبر: 1697646
عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی:

جای افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی در بودجه خالی است/دریافتی نیروهای شرکتی و خدماتی وحشتناک است

جای افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی در بودجه خالی است/دریافتی نیروهای شرکتی و خدماتی وحشتناک است
سلیمی با اشاره به نادیده گرفته شدن موضوع همسان‌سازی،افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی، حقوق نیروهای شرکتی و حق التدریسی هادر لایحه بودجه ۱۴۰۰ گفت: امیدواریم با همکاری دولت در این مدت باقی‌مانده در رسیدگی به بودجه حق این قشر پایمال نشود چراکه به‌هرحال فشار سنگینی در این حوزه‌ها بر دوش مردم است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب؛ در رابطه با برخی ایرادات بخش حقوق و مزایا در لایحه بودجه ۱۴۰۰ گفت: در بودجه ۱۴۰۰ چند مورد نادیده گرفته‌شده است که یکی همسان‌سازی حقوق بازنشستگان است، با توجه به اینکه همسان‌سازی تکلیف ماده ۳۰ قانون برنامه ششم بوده اما متأسفانه منبع دقیقی چه در سال‌های قبل و چه امسال برای آن در نظر گرفته نشده است.

نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: موضوع بعدی افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی است که جای آن در بودجه به‌شدت خالی است، از طرف دیگر نکته سومی که موردتوجه قرار نگرفته است همین افزایش ۲۵ درصدی حقوق برای سال آینده است که به نظر می‌رسد با توجه به تورم  قابل پیش بینی جبران تورم سالانه را نخواهد داد.

سلیمی در ادامه افزود: دریافتی نیروهای شرکتی و خدماتی وحشتناک است ولی در لایحه پیشنهادی دولت ردیفی که این شکاف را جبران کند وجود ندارد، همچنین در مورد حقوق حق‌التدریسی‌ها خلأ جدی در بودجه ۱۴۰۰ دیده می‌شود.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: اعتقاد ما این است که در حوزه پرداخت دستمزدها، حقوق و مزایا لایحه بودجه ۱۴۰۰ باید دچار یک تحول شود، از طرفی دولت هم می‌گوید شاکله بودجه نباید به هم بخورد لذا با توجه به اینکه باید دولت در این رابطه موافقت کند و از طرفی با توجه به اصل هفتاد و پنجی بودن دست مجلس هم‌بسته است.

نماینده مردم دلیجان و محلات  خاطرنشان کرد: امیدواریم با همکاری دولت در این مدت باقی‌مانده در رسیدگی به بودجه حق این قشر پایمال نشود چراکه به‌هرحال فشار سنگینی در این حوزه‌ها بر دوش مردم است و ما نیز توصیه‌های لازم را به دولت داشته‌ایم.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1697646
ارسال نظر
نظرات