شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 09:28 منتشر شده در مورخ: 1399/10/24 شناسه خبر: 1697648
عضو شورای شهر اراک خبر داد؛

۸۰۳ هکتار به محدوده شهری اراک اضافه خواهد شد

۸۰۳ هکتار به محدوده شهری اراک اضافه خواهد شد
مرادی با اشاره به طرح جدیدِ جامع شهری اراک که قرار است ابلاغ شود، گفت: بنا بر این طرح جدید حدود ۸۰۳ هکتار زمین به محدوده شهری اراک اضافه می شود که امیدواریم مشکلات زمین های مسکونی ای که شهروندان در آن ساکنند ولی خدمات شهری را دریافت نمی کنند را حل کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علیرضا مرادی عضو شورای شهر اراک در گفتگو با دیار آفتاب، در خصوص مشکلاتی که برخی زمین های خارج از محدوده شهری هشتمین کلانشهر کشور دارد، گفت: برای ارائه خدمات شهری، نیاز است تا محدوده مد نظر در محدوده شهری باشد و در غیر این صورت مشکل قانونی در ارائه خدمات ایجاد می شود.

وی با بیان اینکه به لحاظ مدیریت شهری تعریف هایی در خصوص محدوده شهری صورت گرفته که شهرداری ملزم به رعایت آن هاست، افزود: لذا برخی زمین های شهرک قنات ناصری که جزو محدوده شهری نیست با این مشکلات مواجه است.

مرادی با اشاره به طرح جدیدِ جامع شهری اراک که قرار است ابلاغ شود، گفت: بنا بر این طرح جدید حدود ۸۰۳ هکتار زمین به محدوده شهری اراک اضافه می شود که امیدواریم مشکلات زمین های مسکونی ای که شهروندان در آن ساکنند ولی خدمات شهری را دریافت نمی کنند را حل کند.

طرح جامع شهر اراک پس از ۱۶ سال دی ماه امسال از سوی وزارت راه و شهرسازی ابلاغ شده است.

سال‌ها بود که استان مرکزی و اراک منتظر ابلاغ این طرح زیرساختی و توسعه محور بود و در نسخه ابلاغی به استان نکات مورد انتظار راه وشهرسازی و شهرداری نیز گنجانده شده است.

این طرح می‌تواند افق ۱۰ سال آتی شهر اراک را به روشنی ترسیم کند و نقشه راه هدفمندی در توسعه متوازن عمرانی این کلانشهر است.

کلانشهر اراک مرکز استان مرکزی است و در این منطقه بیش از ۶۸۰ هزار نفر جمعیت زندگی می‌کند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1697648
ارسال نظر
نظرات