شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 12:57 منتشر شده در مورخ: 1399/10/24 شناسه خبر: 1697810
مدیرعامل برق منطقه‌ای آذربایجان‌شرقی مطرح کرد؛

مشکل در محدودیت سوخت است/ نسبت خاموشی با خارج شدن نیروگاه از مدار

مشکل در محدودیت سوخت است/ نسبت خاموشی با خارج شدن نیروگاه از مدار
میلانی اظهار داشت: امروز با محدودیتی که در سوخت نیروگاه‌ها وجود دارد، مصرف از تولید فزونی پیدا کرده و اگر خاموشی اعمال نشود می‌تواند به خروج کل نیروگاه‌ها از مدار منجر شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناج، مدیرعامل برق منطقه‌ای آذربایجان‌شرقی دیشب در بخش‌های خبری شبکه سهند، پاسخگوی علت خاموشی‌های مکرر بود. متن گفت‌وشنود وی با گزارشگر شبکه استانی به شرح زیر است.

علت خاموشی‌ها چیست؟

میلانی: پیش بینی می‌کردیم که در زمستان با توجه به برودت هوا و عدم توازن بین مصرف و تولید انرژی با مشکل مواجه شویم. چند هفته قبل نیز اطلاع‌رسانی شده و هشدارها در خصوص احتمال خاموشی‌ها داده شد.

اگر خاموشی اعمال نشود، نیروگاه‌ها از مدار خارج می‌شوند

میلانی: متاسفانه امروز با محدودیتی که در سوخت نیروگاه‌ها وجود دارد مصرف از تولید فزونی پیدا کرده است که اگر خاموشی اعمال نشود می‌تواند به خروج کل نیروگاه‌ها از مدار منجر شود. همان اتفاقی که چند روز پیش در کشور پاکستان به وقوع پیوست. سعی ما این است تا ابتدا به ساکن با کاهش و بهینه مصرف از وقوع این خاموشی‌ها جلوگیری شود.

اگر حداقل ۱۰ درصد در مصرف انرژی تعدیل صورت بگیرد ضرورتی بر اعمال خاموشی نخواهد بود، حتما با کاهش مصرف این خاموشی‌ها پایان خواهد یافت.

مشکل خاموشی بدون اطلاع قبلی برای اصناف چگونه حل می‌شود؟

میلانی: طبق گزارشات، مشکل خاموشی در کشور بصورت حاد بوده و در استان نیز به شکل پراکنده برق مناطق با قطعی مواجه شد. سهمیه‌هایی برای مناطق در نظر گرفته شده است که اگر رعایت شود مشکل خاموشی‌ها مرتفع خواهد شد.

۹۵۰ هزار مشترک خانگی به اندازه ۷ هزار مشترک صنعتی، برق مصرف می‌کنند

برنامه‌ای برای اطلاع رسانی خاموشی‌ها صورت گرفته است؟

میلانی: تاکید وزارت نیرو بر کاهش مصرف صنایع و کارخانجات است. ما در تبریز ۹۵۰ هزار مشترک خانگی داریم که به اندازه ۷ هزار مشترک صنعتی، برق مصرف می‌کنند. با توجه به اینکه پتانسیل مدیریت مصرف در استان دیده شده است، امیدوارم که با مشارکت مردم این خاموشی‌ها به اتمام برسد.

سعی می‌کنیم این خاموشی‌ها اطلاع رسانی گردد تا برای مردم و خصوصا اصناف مشکل ساز نشود.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1697810
ارسال نظر
نظرات