شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 14:35 منتشر شده در مورخ: 1399/10/24 شناسه خبر: 1697855
رئیس بسیج دانشجویی استان یزد:

زندگینامه شهدای یزد به زبان‌های انگلیسی و عربی ترجمه می‌شود

زندگینامه شهدای یزد به زبان‌های انگلیسی و عربی ترجمه می‌شود
پورمیرزایی رئیس بسیج دانشجویی استان یزد از ترجمه زندگینامه شهدای یزد به زبان‌های انگلیسی و عربی در کنگره 4 هزار شهید استان یزد خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، علی پورمیرزایی پیش از ظهر امروز در نشست خبری کمیته دانشگاهیان، اساتید، علمی و پژوهشی کنگره 4 هزار شهید استان یزد که در حسینیه آقا برگزار شد اظهار داشت: برنامه‌های کمیته دانشگاهیان کنگره چهار هزار شهید استان یزد از حالت یادواره‌ای خارج و به دنبال تولید محتوا مناسب و اثرگذار در حوزه شهدا رفته تا نسل‌های آینده نیز بتوانند از آن استفاده کرده و با آن ارتباط برقرار کنند.

رئیس بسیج دانشجویی استان یزد با اشاره به برگزاری یادواره شهدای استان یزد در هفته اول اسفندماه امسال، گفت: ما در استان یزد 135 شهید دانشجو داریم که امسال قرار است در هفته اول اسفندماه یادواره این شهدای گرانقدر را برگزار کنیم.

وی با بیان اینکه امسال پنجمین دوره جشنواره ادبی هنری رویش در یزد برگزار می‌شود، افزود: جشنواره ادبی هنری رویش بزرگترین رویداد هنری بین دانشجویان یزدی به شمار می‌رود که مشارکت بسیار خوبی را طی سالیان گذشته شاهد بودیم به‌گونه‌ای که در چهارمین دوره آن بیش از 2 هزار اثر از 700 دانشجو به دبیرخانه ارسال شد.

پورمیرزایی در ادامه با اشاره به میزبانی دانشگاه علم و هنر یزد از یک شهید گمنام، اذعان داشت: مراسم تدفین و تشییع این شهید بزرگوار در این دانشگاه همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) برگزار خواهد شد.

رئیس بسیج دانشجویی استان یزد با به ترجمه زندگی‌نامه شهدا به زبان‌های انگلیسی و عربی اشاره کرد و گفت: در کارگروه تألیفات کمیته دانشگاهیان، اساتید، علمی و پژوهشی کنگره 4 هزار شهید استان یزد به نحوی برنامه‌ریزی‌شده که اگر موضوع مناسبی در خصوص زندگینامه شهدا بیان شد، آن را به زبان انگلیسی یا عربی ترجمه کرده و در اختیار دانشجویان خارجی حاضر در دانشگاه‌های کشور قرار دهیم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1697855
ارسال نظر
نظرات