شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 14:41 منتشر شده در مورخ: 1399/10/24 شناسه خبر: 1697878
رئیس دادگستری هشترود خبر داد؛

رسیدگی به پرونده ۱۰ زندانی هشترود بصورت الکترونیکی/ ۹۹ درصد پرونده‌های ثبت‌شده در سالجاری تعیین تکلیف شده‌اند

رسیدگی به پرونده ۱۰ زندانی هشترود بصورت الکترونیکی/ ۹۹ درصد پرونده‌های ثبت‌شده در سالجاری تعیین تکلیف شده‌اند
استادی گفت: در راستای اجرای پروژه راه‌اندازی دادرسی الکترونیک بر بستر ویدئوکنفرانس در زندان‌های کشور، تاکنون ۱۰ مورد پرونده زندانی در زندان هشترود به‌صورت بدرقه الکترونیکی رسیدگی شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ رحیم استادی رئیس دادگستری هشترود در گفتگو با خبرنگار پیک هشترود گفت: در راستای اجرای پروژه راه‌اندازی دادرسی الکترونیک بر بستر ویدئوکنفرانس در زندان‌های کشور، تاکنون ۱۰ مورد پرونده زندانی در زندان هشترود به‌صورت بدرقه الکترونیکی رسیدگی شده است.

وی افزود: البته استثنائاً پرونده‌های مهمی همچون قتل و صلح و سازش به‌صورت فیزیکی برگزار می‌شوند.

استادی بابیان اینکه درروش‌های قبل هزینه‌های بدرقه برای زندان سرسام‌آور بود، اما با الکترونیکی شدن دادرسی‌ها هزینه‌ها به صفر رسیده است، خاطرنشان کرد: همچنین با اجرای دادرسی الکترونیکی مخاطرات جاده‌ای و اقدامات صورت گرفته برای فراری دادن متهمان غیرممکن شده است.

وی با اشاره به بحران کرونا و ضرورت تسریع در رسیدگی به پرونده‌ها و کاهش اطاله دادرسی اضافه کرد: در شرایط کنونی بهترین روش برای تسریع در مراحل دادرسی و تأمین سلامت زندانیان و همکاران قضایی و پیشگیری از دیگر مشکلات اجرای دادرسی الکترونیک است به‌طوری‌که در بدرقه فیزیکی بین استانی حدود یک ماه زمان به طول می‌انجامید، اما از این طریق ظرف یک ساعت دادرسی لازم معمول می‌شود.

استادی تاکید کرد: به حداقل رساندن ایاب و ذهاب داخل شهر و برون‌شهری و مستندسازی‌های صوتی و تصویری از فواید طرح به شمار می‌رود.

رئیس دادگستری هشترود همچنین یاداور شد: در ۹ ماهه امسال ۱۵۶۲۶ پرونده در دادگستری هشترود ثبت شده که تاکنون ۱۵۵۵۳ مورد تعیین تکلیف شده اند.

وی اظهار کرد: اختلافات ملکی بیشترین مورد پرونده های ثبت شده می باشند اما پرونده هائی چون درگیری اعم از نزاع فردی و جمعی، اختلافات خانوادگی، کشف مشروبات الکلی و موادمخدر و سرقت نیز در رده های بعدی از لحاظ تعداد پرونده ثبت شده قرار دارند.

 

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1697878
ارسال نظر
نظرات