شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 22:15 منتشر شده در مورخ: 1399/10/24 شناسه خبر: 1697926

کرمانشاهیان فردا منتظر باران باشند

کرمانشاهیان فردا منتظر باران باشند
شهناز حق پرست کارشناس اداه هواشناسی کرمانشاه گفت: بر اساس بررسی نقشه های هواشناسی موجی ناپایدار از اواخر وقت فردا جو منطقه را تحت تاثیر قرار می دهد که در برخی ساعات باعث وزش باد و بارندگی در سطح استان می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  شهناز حق پرست در گفتگو با خبرنگار مرصادنیوز ، اظهار داشت: بر اساس بررسی نقشه های هواشناسی موجی ناپایدار از اواخر وقت فردا پنجشنبه تا عصر روز جمعه جو منطقه را تحت تاثیر قرار می دهد که ضمن افزایش نسبی دمای شبانه در برخی ساعات باعث وزش باد و بارندگی در سطح استان کرمانشاه می شود.

کارشناس اداه هواشناسی کرمانشاه گفت: بارش در نواحی کوهستانی و معتدل و سردسیر به شکل برف نیز مشاهد می شود.

حق پرست با اشاره به وزش نسبتاً شدید باد در روز پنجشنبه گفت: ممکن است در این شرایط هوای استان کمابیش غبارآلود شود.

وی افزود: در روز شنبه کاهش نسبی دمای شبانه و در بعضی نقاط مه صبحگاهی، پدیده های مورد انتظار در سطح استان خواهند بود.

کارشناس اداه هواشناسی کرمانشاه در ادامه بیان کرد: طی روزهای یکشنبه تا سه شنبه هفته آینده شاهد موج ناپایدار دیگری خواهیم بود که در بعضی ساعات سبب بارش برف و باران در سطح استان خواهد شد.

وی گفت: طبق پیش بینی بعمل  آمده دمای هوای شهرکرمانشاه در سردترین ساعت به حداقل منفی 3 و و در گرمترین ساعت به حداکثر 12 درجه سانتی گراد می رسد که نسبت به هوای امروز، هوای فردای شهر کرمانشاه 4 درجه سردتر خواهد بود.

حق پرست در ادامه اظهار داشت: طی 24 ساعت گذشته دمای هوای کرمانشاه بین حداقل منفی 5 و حداکثر 15 درجه سانتی گراد در نوسان بوده است؛ که طی این مدت شهرستان گیلانغرب با بیشینه دمای 21 درجه سانتی گراد بالای صفر گرمترین؛ شهرستان کنگاور و بخش حمیل با کمینه دمای 6 درجه سانتی گراد زیر صفر به عنوان سردترین نقاط استان به ثبت رسیده اند.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1697926
ارسال نظر
نظرات