شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 18:17 منتشر شده در مورخ: 1399/10/24 شناسه خبر: 1697934
دادستان اسلام آبادغرب مطرح کرد:

ضرورت حضور مشاورحقوقی در بنگاه‌های املاک

ضرورت حضور مشاورحقوقی در بنگاه‌های املاک
سید سجاد ملایری دادستان اسلام آبادغرب گفت: در راستای جلوگیری از افزایش دعاوی در معاملات املاک، حضور مشاور یا کارشناس حقوقی در بنگاه‌های املاک یک ضرورت است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سید سجاد ملایری در گفتگو با اسلام آبادخبر اظهار داشت: در راستای جلوگیری از افزایش دعاوی در معاملات املاک، حضور مشاور یا کارشناس حقوقی در بنگاه‌های املاک یک ضرورت است.

دادستان اسلام آبادغرب افزود: اغلب دعاوی محاکم در زمینه اختلافات ملکی است و اگر طرفین معامله در هنگام تنظیم و انعقاد قراردادها در بنگاه های املاک از یک مشاور حقوقی بهره مند شوند قطعا" از بروز بسیاری از مشکلات جلوگیری می شود و دعاوی ملکی در محاکم کاهش می‌یابد.

ملایری خاطرنشان کرد: مشاوران املاک در چارچوب قانون نظام صنفی فعالیت می کنند و از آنجا که اکثر مشاورین املاک به اندازه‌ای  که از بروز اختلافات ملکی جلوگیری شود اطلاعات حقوقی‌ ندارند لذا جهت پر کردن این خلاء لازم است از یک کارشناس حقوقی درکنار خود جهت نظارت بر انعقاد قراردادها بهره مند شوند.

وی  با تأکید بر ضرورت حضور مشاور یا کارشناس حقوقی در بنگاه‌های املاک، گفت: در این راستا از ظرفیت بسیج حقوقدانان شهرستان استفاده شود چون این قضیه به نفع مردم است و افزایش آگاهی مردم باعث کاهش جرم می شود.

دادستان اسلام آبادغرب  یادآور شد: با پیگیری معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمانشاه، ریاست دادگستری شهرستان و با همکاری اتاق اصناف و اتحادیه مشاورین املاک اسلام آبادغرب، این شهرستان در این زمینه پیشرو بوده و مقدمات کار انجام شده است.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1697934
ارسال نظر
نظرات