شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: ورزشی
ساعت: 09:12 منتشر شده در مورخ: 1399/10/25 شناسه خبر: 1698003

نشست فرمانده مرزبانی ایران با ‌فرمانده کل ژاندارمری ‌ترکیه/ تاکید طرفین بر مبارزه ‌با گروه‌های معاند، تروریستی و قاچاقچیان

نشست فرمانده مرزبانی ایران با ‌فرمانده کل ژاندارمری ‌ترکیه/ تاکید طرفین بر مبارزه  ‌با گروه‌های معاند، تروریستی و قاچاقچیان
فرمانده مرزبانی ناجا بر تقویت و توسعه مناسبات مرزی ایران و ترکیه تاکید کرد و گفت: با معاندان و قاچاقچیان در مرزهای دو کشور به‌جد مبارزه می‌کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سردار احمد علی گودرزی فرمانده مرزبانی ناجا چهارشنبه شب در نشست با ارتشبد "عاریف چتین" فرمانده کل ژاندارمری جمهوری ترکیه که از طریق ویدئو کنفرانس در شهر مرزی بانه اظهار داشت: برگزاری نشست‌های مرزی بین دو کشور عامل ارتقای امنیت مرزهای مشترک، وحدت و همدلی بیش از پیش خواهد شد.

وی با اشاره به تعامل و ارتباط مطلوب مرزبانی و ژاندارمری کشور ایران و ترکیه افزود: برقراری تعاملات مرزی بین دو کشور، باعث شده تا مرزهای مشترک برای قاچاقچیان در نقطه صفر مرزی ناامن شود.

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به سوابق تاریخی و روابط حسنه ایران و ترکیه تصریح کرد: در بسیاری از مسائل فرهنگی و تاریخی وجوه مشترکی با کشور ترکیه داریم و طرفین اعتقاد قلبی برای مقابله با استکبار جهانی دارند.

سردار گودرزی بر تقویت و توسعه مناسبات مرزی دو کشور برای تبادل تجربیات تاکید کرد و گفت: مبارزه جدی مرزبانان ایران و ترکیه در مرزهای مشترک با گروه‌های معاند و مسلح تروریستی و قاچاقچیان یکی از توافقات طرفین است.

ارتشبد "عاریف چتین" فرمانده کل ژاندارمری ترکیه نیز در این نشست با اشاره به وحدت و انسجام دو کشور ایران و ترکیه اظهار داشت: همان‌گونه که مشاهده می‌کنیم پرچم‌های دو کشور در کنار هم هستند و در کنار هم باقی خواهند ماند، امیدواریم بستری فراهم شود که به زودی و از نزدیک همدیگر را ملاقات کنیم.

وی با اشاره به سابقه چند هزار ساله فرهنگی و روابط تاریخی ایران و ترکیه، افزود: ایمان، اعتقاد، احترام و قبله دو کشور دوست و مسلمان ایران و ترکیه وجه مشترکی است که باعث تحکیم مناسبات مرزی شده است.

فرمانده کل ژاندرمری ترکیه تصریح کرد: زمانی که با هم متحد باشیم هیچ قدرتی نمی‌تواند به دو کشور آسیب برساند و در سایه این وحدت، استعمارگران بر ما سلطه پیدا نخواهند کرد.

ارتشبد تچین به وفاداری و حس انسان دوستانه ایران به ملت ترکیه در حوادث طبیعی سال گذشته اشاره کرد و گفت: امید است با تلاش و کوشش دوجانبه، بیش از پیش در کنترل مرزهای دو کشور و همچنین مقابله با تردد و تحرکات غیرمجاز موفق باشیم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1698003
ارسال نظر
نظرات