شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سمنان
ساعت: 11:11 منتشر شده در مورخ: 1399/10/25 شناسه خبر: 1698025
مدیر حج و زیارت استان سمنان:

دفاتر زیارتی استان سمنان تا 120میلیون تومان وام کرونایی می گیرند/بلاتکلیفی حج تمتع 1400

دفاتر زیارتی استان سمنان تا 120میلیون تومان وام کرونایی می گیرند/بلاتکلیفی حج تمتع 1400
خلیل دلپاک گفت: در راستای حمایت از مشاغل آسیب دیده، دفاتر زیارتی استان سمنان تا سقف 120 میلیون تومان تسهیلات حمایتی مربوط به ایام شیوع کرونا دریافت می کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مرآت، پس از گذشت یک سال از شیوع ویروس کرونا در کشور و تاثیرات منفی اقتصادی آن برروی مشاغل ،شاید یکی از تاثیر پذیر ترین آنها دفاتر خدماتی زیارتی و سیاحتی بوده است که به دلیل عدم اعزام  زائر تامرز تعطیلی هم کشانده شده اند . 

در همین خصوص؛ خلیل دلپاک مدیر حج و زیارت استان سمنان در گفتگو با خبرنگار مرات با اشاره طرح حمایتی از دفاتر زیارتی در ایام کرونا، گفت: در راستای اجرای دومین مرحله حمایتی دولت از آسیب دیدگان کرونا با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  و دولت تسهیلات 120 میلیون تومانی به دفاتر خدماتی سیاحتی و زیارتی تعلق می گیرد.
 
وی با اشاره به اینکه از هفته گذشته ثبت نام از متقاضیان جهت دریافت این تسهیلات آغاز شده است، افزود: این وام با سود 12 درصد و بازپرداخت 24 ماهه است.
 
دلپاک با بیان اینکه حدود 22 دفتر زیارتی در سطح استان فعالیت دارند، تصریح کرد: تمامی این دفاتر با وجود مشکلات اقتصادی فراوان همچنان دایر می باشند و مردم می توانند جهت انتقال اسناد و خرید و فروش فیش های حج به این دفاتر مراجعه کنند.
 
مدیر حج و زیارت استان در ادامه از اعطای تسهیلات 20 میلییون تومانی به کارگزاران خبرداد و افزود: تمامی عوامل اجرایی دفاتر زیارتی  که طی دو سال گذشته با حج و زیارت همکاری داشته اند می توانند از این تسهیلات بهره مند شوند.
 
وی درخصوص اعزام زائر به عتبات عالیات اظهار کرد: در صورت تصمیم گیری و صدور مجوز ستاد ملی کرونا، حج و زیارت آمادگی لازم را دارد تا زائران را به عتبات عالیات و سوریه اعزام کند.
 
دلپاک از بلاتکلیفی حج تمتع 1400 خبرداد و گفت: طی سال جاری 10 کاروان در سطح استان و با تکمیل 85 درصد ظرفیت آماده اعزام بود که با اوج گیری کرونا هیچ یک از زائران اعزام نشدند و برای تمتع 1400 هم متاسفانه تاکنون هیچ اقدامی از طرف عربستان برای انجام تفاهم نامه  صورت نگرفته است.

انتهای پیام/
 
 
 
https://www.dana.ir/1698025
ارسال نظر
نظرات