شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گیلان
ساعت: 10:24 منتشر شده در مورخ: 1399/10/25 شناسه خبر: 1698035
امام جمعه خشکبیجار:

حضرت زهرا تمام قد از حریم ولایت دفاع کرد

حضرت زهرا تمام قد از حریم ولایت دفاع کرد
حجت‌الاسلام امید زمانی با اشاره به ضرورت تبعیت مسلمانان از سبک زندگی فاطمی گفت: حضرت زهرا (س) در کنار خانه داری و فرزندپروری، به مبارزه سیاسی نیز پرداخت و تمام قد از حریم ولایت دفاع کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت‌الاسلام امید زمانی در گفتگو با خبرنگار 8دی، با بیان اینکه حضرت زهرا(س) حجت خدا است اظهار کرد: ایشان برای همه ما الگو و اسوه زندگی محسوب می‌شود و در کلام پیامبر اسلام و روایات ائمه(ع) نیز به این موضوع اشاره شده است.

وی با اشاره به اینکه حجت به این معنی است که تمام رفتار و اعمال ایشان برای ما معتبر است بیان کرد: سکوت و حرف نزدن حضرت زهرا نیز برای ما مهم است و باید ببینیم ایشان در طول دوران زندگی خود در چه زمان‌هایی سکوت کردند و چطور با مردم زمان خود مراوده داشتند.

امام جمعه خشکبیجار با بیان اینکه مهمترین فراز زندگی حضرت زهرا(س) ولایتمداری و تبعیت محض از مقام ولایت یعنی امیر المومنین(ع) است گفت: این بانوی بزرگ اسلام، اولین شهیده راه ولایت است و در راه دفاع و تبیین جایگاه امیرالمومنین(ع)، جان خود را تقدیم کرد.

وی با اشاره به علت مخفی بودن قبر حضرت زهرا(س) خاطرنشان کرد: طبق گفته شهید مطهری، علت مخفی بودن قبر حضرت زهرا، ایجاد علامت سوال در ذهن آیندگان نسبت به شخصیت این بانوی بزرگوار است و اگر کسی پاسخ همین سوال را پیدا کند، به حقانیت مکتب شیعه خواهد رسید.

امام جمعه خشکبیجار مهمترین خواسته حضرت زهرا (س) از مسلمان امروزی را تبعیت از سبک زندگی فاطمی عنوان کرد و اظهار داشت: مسلمانان باید سبک زندگی حضرت زهرا(س) چه در زندگی فردی و چه در زندگی اجتماعی را الگو قرار دهند.

وی ضمن انتقاد از کمرنگ شدن وظیفه مادری در بین زنان امروزی تصریح کرد: به گواه تاریخ، تربیت فرزند نسبت به هر امری برای حضرت زهرا(س) ارجحیت داشت و زنان مسلمان امروزی نیز باید این تفکر و سبک زندگی را مورد توجه قرار دهند.

زمانی با بیان اینکه در بعد اجتماعی نیز باید مسئله ولایتمداری حضرت زهرا (س) را مورد توجه قرار دهیم عنوان کرد: حضرت زهرا(س) پس از آنکه دید به حریم ولایت جسارت شده، وارد میدان شد و در عین رعایت عفت، وقار و حجاب کامل در مسجد به دفاع از حریم ولایت پرداخت و خطبه فدکیه را ایراد فرمود.

امام جمعه خشکبیجار با تاکید بر ضرورت رعایت حرمت و جایگاه زن مسلمان اظهار داشت: حضرت زهرا (س) در کنار خانه داری و فرزندپروری، به مبارزه سیاسی نیز پرداخت و تمام قد از حریم ولایت دفاع کرد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1698035
ارسال نظر
نظرات