شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 12:28 منتشر شده در مورخ: 1399/10/25 شناسه خبر: 1698069

کشف پیکر شهید جاویدالاثر«جعفر نوروزی» پس از ۳۰ سال

کشف پیکر شهید جاویدالاثر«جعفر نوروزی» پس از ۳۰ سال
پس از گذشت ۳۰ سال از شهادت، پیکر مطهر شهید «جعفر نوروزی» از شهدای هشت سال دفاع مقدس استان مرکزی در منطقه عملیاتی خانقین کشف شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ شهید والامقام جعفر نوروزی متولد ۴خرداد۱۳۴۷، دوران کودکی را مانند تمام هم بازی های خود گذراند ، همیشه با روحیه شاد خود توجهات را به خود جلب می کرد، از مسائلی که شهید روی آن تاکید داشت صله رحم، رسیدگی به امورات خانواده، ورزش، نماز اول وقت، دستگیری از مستمندان، محبت به اهل بیت بود، شاید تشرف ایشان درسنین کودکی به کربلای معلی باعث شعله ور شدن عشق امام حسین (ع)در سینه اش بود.

این شهید بازگوار دیپلم اقتصاد خود را از دبیرستان امام علی(ع) به خاطر مصلحت کشور ناتمام رها کرد، در همان دوران بود که با شخصیت معمار کبیر انقلاب ، امام خمینی (ره ) بیشتر آشنا شد و برای حضور در جبهه های نبرد حق علیه باطل داوطلب شد.

در عملیات کربلای ۲ دچار مجروحیت شد، در کربلای ۵ با اصابت ترکش خمپاره از ناحیه مچ پای راست دچار جراحت شدید شد که پس از سه دوره جراحی در بیمارستان های اهواز و شیراز و تهران بهبود یافت و بعد از بهبودی خانواده متوجه ماجرا می‌شوند، او در سال ۶۷ در عملیات مرصاد شرکت کرد و به اسارت گرفته شد که توانست پس از تحمل شکنجه‌های فراوان از حلقه اسارت فرار کند،

وی درسال ۱۳۶۷ ازدواج کرد که ثمره این ازدواج دو فرزند بود ، در اسفندماه سال ۱۳۶۹ راهی عملیات نیمه شعبان با هدف درگیری با منافقان کوردل می‌شود.

لازم به ذکر است عملیات نیمه شعبان در کشور عراق در استان دیاله و در شهر خانقین انجام شد.

پدر و مادر این شهید والامقام به رحمت خدا رفته اند، از این شهید والامقام یک فرزند پسر و یک فرزند دختر به یادگار مانده است.

سردار کریمی فرمانده سپاه روح الله ، حجت‌الاسلام ماشاالله عبدی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان مرکزی و جمعی از مسئولین استان با حضور در منزل شهید جعفر نوروزی در اراک همسر و فرزندان گرانقدر این شهید والامقام را از چشم انتظاری در آوردند.

https://www.dana.ir/1698069
ارسال نظر
نظرات