شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اردبیل
ساعت: 15:01 منتشر شده در مورخ: 1399/10/25 شناسه خبر: 1698101
بررسی پیامد خاموشی‌ها؛

قطعی مکرر برق در وضعیت نیمه‌تعطیل کرونایی/ اردبیلی‌ها با چالش کلاس آنلاین و سرما دست و پنجه نرم می‌کنند

قطعی مکرر برق در وضعیت نیمه‌تعطیل کرونایی/ اردبیلی‌ها با چالش کلاس آنلاین و سرما دست و پنجه نرم می‌کنند
در حالی که کشور عملا به خاطر شیوع ویروس کرونا وضعیت نیمه‌تعطیل را تجربه می‌کند اما قطعی برق نیز یکی از معضلات پیش روی مناطق سردسیر کشور همچون اردبیل شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سبلان ما، طی روزهای اخیر قطعی های مکرر برق در کشور و بخصوص استان اردبیل باعث مشکلات زیادی در بین مردمی که روزهای زمستان و سرما را تجربه می کنند شده است.

قطعی های برق برای کسانی که از وسایل گرمایشی برقی استفاده می کنند بسیار دشوار شده است و طبق گزارش های که از مردم به ما رسیده خاموشی در نیمه های از شب و یا روز باعث آسیب رسیدن به تاسیسات گرمایشی نیز شده است.

با شیوع ویروس کرونا و تحصیلات مجازی قطعی های برق دانش آموزان و دانشجویان را نیز با مشکلات عدیده ای مواجه کرده است که باید مسئولان با نزدیک شدن به ایام انتخابات تدابیری لازم را انجام دهند.

افزایش 30 درصدی مصرف گاز در اردبیل/ سعی می کنیم قطعی های برق خانگی کمتر شود

حسین قدیمی در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: به دلیل افزایش مصرف برق و گاز در بخش خانگی و تجاری و محدودیت سوخت تحویلی به تعدادی از نیروگاه ها، خاموشی های پراکنده در برخی مناطق اعمال شده است.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل در پاسخ به این سوال که در حالی باتوجه به شیوع کرونا مدارس،دانشگاه ها و برخی اماکن تعطیل است چرا قطعی داریم؟ افزود: براساس گفته کارشناسان گاز مصرف انرژی خانگی و تجاری حدود   30 درصد افزایش یافته است و این باعث شده در تامین سوخت نیروگاه ها با مشکل مواجه شویم.

وی تصریح کرد: نیروگاه های اردبیل  یک سوم مصارف استان در بردارد و نیروگاه سبلان که  800 مگاوات برق تولید می کند را در بحث تامین سوخت با مشکل مواجه شده است.

 قدیمی در پاسخ به این سوال دانش اموزان و دانشجویان در جریان قطعی برق با مشکل مواجه می شوند و چاره کار نیست، تاکید کرد: باتوجه به اینکه با هماهنگی های انجام شده بین مسئولان کشوری در نظر داریم تامین برق مصارف خانگی را در اولویت قرار دهیم و سعی می شود قطعی برق مشترکین کمتر از گذشته شود.

 قطعی های برق زندگی مردم را مختل کرده است

 

علی نیکزاد نائب رئیس مجلس در صفحه توئیتر خود نوشت: موضوع قطعی مکرر برق در شهرها بدون اطلاع قبلی ، زندگی مردم و تولیدکنندگان را مختل کرده است و وزارت نیرو حتما توضیحی مبرهن و آشکار به مردم بدهد و موضوع را رسیدگی کند.

مسئولین با مردم صادق باشند و اعتماد عمومی را خدشه‌دار نکنند

 

صدیف بدری در صفحه توئیتر خود نوشت: کرونا ماه هاست کشور را نیمه تعطیل کرده ؛ در میان تعطیلی مدارس، دانشگاه، شهربازی ها،رستوران ها، هتل ها و استخر ها سخن گفتن از کمبود گاز و برق منطقی به نظر نمی رسد.

دبیر کمیسیون جهش تولید مجلس گفت: مسئولین با مردم صادق باشند و اعتماد عمومی را خدشه‌دار نکنند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1698101
ارسال نظر
نظرات