شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 13:48 منتشر شده در مورخ: 1399/10/25 شناسه خبر: 1698112
معاون پایش اداره کل محیط زیست خراسان شمالی اعلام کرد؛

تجربه ۱۱ روز هوای ناسالم در مرکز خراسان شمالی/ لزوم خروج سنگ‌شکن‌ها از حریم بجنورد

تجربه ۱۱ روز هوای ناسالم در مرکز خراسان شمالی/ لزوم خروج سنگ‌شکن‌ها از حریم بجنورد
حسین هراتی گفت: شهر بجنورد مرکز خراسان شمالی، از ابتدای سال جاری تا به کنون 9 روز هوای ناسالم برای گروه های سالم همچنین دو روز هوای ناسالم برای تمامی گروه ها را پشت سر گذاشته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسین هراتی، معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی در گفت و گو با خبرنگار عصر اترک اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تا به کنون، شهر بجنورد مرکز خراسان شمالی 96 روز هوای پاک، 161 روز هوای سالم، 9 روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و دو روز هوای ناسالم برای تمامی گروه ها را پشت سر گذاشته است.

هراتی همچنین به افزایش آلودگی هوا در ماه جاری در شهر بجنورد اشاره کرد و استقرار جبهه هوای سرد و وارونگی هوا، ایجاد پدیده غبار محلی ناشی از فعالیت سنگ شکن ها و معادن در حریم و نزدیک شهر بجنورد، استفاده از مخلوط های یخ زدایی همچنین تردد خودروها را از علل اصلی افزایش آلودگی هوای شهر بجنورد در ماه جاری بیان کرد.

وی همچنین با یادآوری این مطلب که افزایش آلودگی هوا در روزهای ناسالم شهر بجنورد در ساعت های 18 تا 21 اتفاق افتاده است، عنوان کرد: تردد خودروها بر افزایش آلودگی هوا در ساعت یاد شده بسیار اثر گذار بوده اند که ضرورت دارد شهروندان برای تردد از وسایط نقلیه عمومی بیشتر استفاده کنند و استفاده کمتری از وسایط نقلیه شخصی داشته باشند.

وی در ادامه با اشاره به وضعیت جغرافیایی شهر بجنورد که در شرایط کاسه ای و محصور در کوه های اطراف خود قرار دارد، بر لزوم خروج سنگ شکن ها از حریم و اطراف شهر بجنورد تاکید کرد.

معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی افزود: با توجه به اینکه این واحدها، آلاینده هستند، با این وجود، صاحبان این واحدها همواره در مقابل خروج از حریم این شهر مقاومت کرده اند.

وی تصریح کرد: در روز 29 دی ماه جاری که به عنوان روز هوای پاک نامگذاری شده است از مدیریت استان خروج این واحدهای آلاینده از حریم و اطراف شهر بجنورد را مطالبه خواهیم کرد تا اقدامات لازم در این زمینه انجام شوند.

افزون بر این، هراتی از آتش زدن زباله ها در دفن گاه باباموسی، آتش زدن لاستیک خودروها توسط صاحبان واحدهای ضایعات و آتش زدن کاه و کلش در زمین های کشاورزی توسط کشاورزان نیز گلایه کرد و گفت: این اقدامات نیز بر افزایش آلودگی هوا در شهر بجنورد موثر بوده اند که باید با پیگیری دستگاه های اجرایی متولی، ادامه این وضعیت متوقف شوند.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1698112
ارسال نظر
نظرات