شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 13:50 منتشر شده در مورخ: 1399/10/25 شناسه خبر: 1698132
مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز مطرح کرد؛

بازگشایی مدارس از ۱بهمن در البرز/ کرونا ترک تحصیل را در استان بیشتر کرد

بازگشایی مدارس از ۱بهمن در البرز/ کرونا ترک تحصیل را در استان بیشتر کرد
سالار قاسمی گفت: با هماهنگی های انجام شده، دانش آموزان پایه اول و دوم ابتدایی و هنرستان ها، فنی و حرفه ای و کار و دانش که دروس عملی دارند از اول بهمن ماه اموزش خود را حضوری در مدارس ادامه می دهند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از تیتریک، این روزها تحصیل مجازی دانش آموزان، بسیاری از والدین را با دغدغه بادگیری فرزندانشان مواجه کرده است چرا که قطعا آموزش آنلاین به اندازه آموزش حضوری در مدارس بازدهی ندارد.

با افزایش نگرانی های والدین و تغییر وضعیت کرونا از قرمز به زرد در کشور، آموزش و پرورش تصمیم گرفته است تا مدارس را بازگشایی کند، البته با توجه به وضعیت شکننده کووید 19 لازم است حضور دانش آموزان در اموزشگاه ها با تمهیدات خاصی همراه باشد.
 
مدیر کل آموزش و پرورش استان البرز درباره آخرین تصمیمات برای بازگشایی مدارس، در گفتگو با خبرنگار تیتریک، می گوید؛ با هماهنگی های انجام شده، دانش آموزان پایه اول و دوم ابتدایی و هنرستان ها، فنی و حرفه ای و کار و دانش که دروس عملی دارند از اول بهمن ماه اموزش خود را حضوری ادامه می دهند.
 
سالار قاسمی افزود: دانش آموزان با رعایت پروتکل های بهداشتی و حداکثر 10 نفر در کلاس های درس آموزش های لازم را فرامی گیرند، یعنی اگر کلاس 30 نفره باشد به سه شیفت 10 نفره تقسیم شده و هر گروه دو ساعت آموزش می بینند.
 
وی با اشاره به اینکه به واسطه شیوع کرونا ساعت آموزش حضوری دانش آموزان کاهش یافته است، اظهار داشت: تمام آموخته های دانش آموزان در نیم سال اول توسط معلمان مورد ارزیابی قرار گرفته و پس از مرور دروس، رفع اشکالات و نواقص آموزش مجازی، بخش های دیگر تدریس می شود.
 
قاسمی تصریح کرد: قطعا آموزش های حضوری با آموزش های مجازی تفاوت دارد اما ارزیابی های انجام شده نشان می دهد با توجه به اینکه معلمان و دانش آموزان البرز در شبکه شاد حضور حداکثری داشتند، آموزش های مجازی روند خوبی را طی کرده باشد.
 
وی با اشاره به اینکه آموزش حضوری به دانش آموزان می تواند نواقص نیمسال اول را مرتفع کند، خاطر نشان داشت: برای دانش آموزان نقاط محروم که امکان حضور در شبکه شاد نداشتند، درس نامه هایی تهیه شد تا با حضور راهبران آموزشی و بهره گیری از صدا و سیما تحصیل خود را ادامه دهند.
 
قاسمی در خاتمه با اشاره به اینکه متاسفانه ترک تحصیل دانش آموزان به واسطه آموزش مجازی در البرز را شاهد بودیم، خاطر نشان داشت: ترک تحصیل در حالت عادی هم وجود دارد و صرفا به زمان شیوع کووید 19 ختم نمی شود اما در شرایط کرونایی بازماندگان از تحصیل در البرز بیشتر شد در نتیجه به مدیران و روسای نواحی آموزش و پرورش تاکید کردیم تا این دانش اموزان شناسایی شده و زمینه بازگشتشان به تحصیل فراهم شود.
 
 
 
 
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1698132
ارسال نظر
نظرات