شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 10:41 منتشر شده در مورخ: 1399/10/26 شناسه خبر: 1698259
عضو شورای اسلامی کلانشهر اراک:

مسئولان در روزهای آلوده به جای اقدامات اساسی به دنبال پیدا کردن مقصر می‌گردند

مسئولان در روزهای آلوده به جای اقدامات اساسی به دنبال پیدا کردن مقصر می‌گردند
مرادی گفت: این روزها که آلودگی شهر اراک به اوج خود رسیده، عده‌ای از مسئولان به دنبال پیدا کردن مقصر می‌گردند و هر سال یک موضوع را مقصر آلودگی شهری می‌دانند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علیرضا مرادی عضو شورای شهر اراک در گفتگو با دیار آفتاب، در خصوص وضعیت آلودگی این روزهای کلانشهر اراک، گفت: یکی از مشکلاتی که در آلودگی شهر اراک وجود دارد، این است که مسئولین مرتبط در طول سال پیگیر این مسئله نیستند و صرفا زمانی به فکر رفع این مشکل می‌افتند که شهر درگیر آن شده است.

وی افزود: این در حالی است که اگر می خواهیم کار موثری انجام دهیم باید پیش از بحرانی شدن، مقدمات آن را فراهم کرده تا زمانی که این مشکل ایجاد می شود به دنبال مسائل حاشیه ای نباشیم.

در روزهای آلوده مسئولین به جای اقدامات اساسی به دنبال پیدا کردن مقصر می گردند

مرادی با بیان اینکه این روزها که آلودگی شهر اراک به اوج خود رسیده، عده ای از مسئولان به دنبال پیدا کردن مقصر می‌گردند، تصریح کرد: یک سال کیفیت بنزین تولید داخل، سال دیگر خودروهای فرسوده و موتور سیکلت ها، سال دیگر صنایع آلاینده و خلاصه هر سال دست روی یک نقطه گذاشته و آن را مقصر آلودگی شهری می دانند.

عضو شورای پنجم شهر اراک با بیان اینکه آلودگی شهر اراک به علت مشکلات عدیده ای رخ می‌دهد، گفت: افزایش ذرات معلقی که باعث هشدارهای جدی شده است و افراد را به ماندن در خانه توصیه می‌کند نشانگر این است که این آلودگی می تواند افراد دارای بیماری زمینه ای را با مشکلات خطرناکی رو به رو کند.

وی با اشاره به مازوت سوزی نیروگاه شازند که اثر مستقیمی بر کیفیت هوای اراک دارد، گفت: متاسفانه علی رغم وعده رئیس جمهور مبنی بر عدم استفاده از مازوت در این نیروگاه که در سال ۹۵ داده شد، ولی این روزها باز هم شاهد استفاده از این سوخت آلاینده در نیروگاه شازند هستیم.

مگر شورای شهر می‌تواند جلوی نیروگاه شازند را بگیرد!

مرادی در پاسخ به این سوال که شورای شهر اراک چه اقدامی در راستای کاهش آلودگی هوای اراک داشته است، گفت: باید قبول کرد که شوراهای شهر و خصوصا شورای شهر اراک جایگاهی برای انجام اقداماتی در این سطح ندارد. اینجا نمی خواهم در مورد علل آن صحبت کنم ولی این شورا در حال حاضر نمی تواند به خوبی از حقوق مردم حفظ و حراست کند.

عضو شورای شهر اراک تاکید کرد: البته آلودگی شهر اراک موضوعی است که مسئولین ارشد استان از جمله استاندار و معاونین مربوطه و نهادهای ذیربط در حال پیگیری آن هستند و اگر قرار بود نتیجه قابل قبولی رخ دهد، باید پیگیری مسئولین ارشد استان به جایی می رسید.

وی اضافه کرد: البته شورای شهر اراک نیز در این راستا با برگزاری جلسات، هشدار های لازم را می دهد ولی باید پذیرفت که این مشکل با برگزاری جلسه برطرف نمی شود. مگر شورای شهر اراک می تواند با استفاده از جایگاه خود، جلوی نیروگاه شازند که یکی از اصلی ترین منابع آلودگی این روزهای شهر اراک است را بگیرد؟ آیا جز این است که رفع این مشکل تنها با ورود مسئولین ارشد استانی قابل حل است؟

کاهش آلودگی اراک نیازمند کار زیربنایی دارد

مرادی با بیان اینکه برای کاهش آلودگی امسال شهر اراک کار زیربنایی خاصی نمی‌توان انجام داد، گفت: به نظر می رسد اگر می خواهیم کاری برای کاهش آلودگی هشتمین کلانشهر کشور انجام دهیم باید از الان به فکر باشیم تا بتوان برای سال‌های آینده به نتیجه رسید. لذا اگر برای کاهش آلودگی این روزهای اراک تصمیمی هم گرفته می شود، در حکم مُسکن است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1698259
ارسال نظر
نظرات