شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 11:10 منتشر شده در مورخ: 1399/10/26 شناسه خبر: 1698274
در سفر نیم‌روزی وزیر اقتصاد به آمل مطرح شد؛‌

برنج در آستانه ورود به بورس/ مازندران از تسهیلات صنعتی محروم مانده است

برنج در آستانه ورود به بورس/ مازندران از تسهیلات صنعتی محروم مانده است
فرهاد دژپسند گفت: دولت سعی می کند در بازار بورس و قیمت‌گذاری‌ها دخالت نکند. قیمت‌گذاری کالاها براساس ضوابط و قوانین شورای عالی بورس انجام می‌شود که باعث فعال تر شدن بازار سرمایه خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از بلاغ، فرهاد دژپسند پنج شنبه شب در سفر نیم روزه خود به آمل از شهرک های صنعتی امامزاده عبدالله امل و پایانه صادرات برنج بازدید و ساختمان گمرک را در این شهرک کلنگ زنی کرد.

دژپسند در حاشیه این بازدید ها گفت: همه بانک ها موظف هستند از دستورالعمل های بانک مرکزی تبعیت کنند و با هرگونه تخلف برخورد خواهد شد.

وی با بیان اینکه آمل از ظرفیت بالای صنعتی برخوردار است، عنوان کرد: هرکدام از واحدهای صنعتی که از آنها بازدید کردیم، وجه خاصی داشتند و این امیدواری برای استان است. تصورم این بود، امل پایتخت فرهنگی استان است؛ اما با 50 درصد ظرفیت صنعتی مازندران، می توان آن را پایتخت صنعتی استان برشمرد که نقطه قوتی برای فعالیت های ارزی و صادراتی کشور است، که با وجود 70 درصد صادرات استان حائز اهمیت است.
 
مازندران محروم از تسهیلات

وزیر اقتصاد و دارایی مازندران را محروم از تسهیلات صنعتی برای تولیدکنندگان خواند و افزود: تولیدکنندگان مازندرانی درخصوص اعطلای تسهیلات برای ایجاد واحدهای صنعتی گله می کنند و برای وام ها دچار مشکل می شوند که متاسفانه این استان از این جهت محروم مانده و کمتر دیده شده است.

وی دستورالعمل بانکی جدید را به نفع تولیدکنندگان دانست و خاطرنشان کرد: مدیران شرکت ها برای خود مشاور مالیاتی امین در نظر بگیرند تا در کارها کمتر دچار مشکل شوند.

دژپسند از حمایت دولت با گردش ازاد سرمایه در بازار بورس گفت و افزود: دولت سعی می کند در بازار بورس وقیمت گذاری ها دخالت نکند، البته قیمت گذاری کالاها براساس ضوابط و قوانین شورای عالی بورس انجام می شود که باعث فعال تر شدن بازار سرمایه خواهد شد.

وی به نقش نظارتی دولت به بازار سرمایه اشاه کرد و یادآور شد: نظارت دولت باعث جلوگیری از فساد در بازار خواهد شد. اما در قیمت گذاری کالهای بورسی هیچ دخالتی نمی کند.

برنج در نزدیکی بورس

وزیر اقتصاد و دارایی از بورسی شدن برنج در اینده نزدیک خبر داد و اظهار کرد: برای بورس کالا باید شرایط خاصی انجام گیرد. هم از لحاظ کیفیت و هم اطمینان از عرضه مستمر؛ چرا که اگر وارد بورس شد، نباید نوسان ارزش داشته باشد.

وی ادامه داد: باید جهاد کشاورزی ورود پیدا کند که اگر با پایداری و استمرار، برنامه درستی داشته باشیم بی نیاز از واردات برنج خواهیم شد و این اتفاق به زودی محقق خواهد شد.
 

بی توجهی بانک ها به تولید

مجتبی رضوی، رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت مازندران در ادامه بیان کرد: در مازندران رشد 34 درصدی سپرده داشتیم در حالی که تسهیلات 25 درصد بوده است و این تفاوت فاحش به میزان 8 میلیارد است.

وی از واکنش بانک‌های خصوصی ابراز ناراحتی کرد و افزود: بانک ها دستورالعمل بانک مرکزی را نقض می کنند و با واحدهای تولیدی برخورد شخصی دارند.

رئیس خانه صنعت معدن و تجارت خاطرنشان کرد: واحدهای تولیدی می توانند نقش مهمی در چرخه تولید و کاهش بیکاری داشته باشند که باید با حمایت دولت همراه باشد.

رضا حاجی پور، نماینده مردم آمل و لاریجان نیز به بیش از یک هزار و 300 واحد تولیدی در شهرستان آمل اشاره کرد و افزود: 50 درصد صنعت مازندران در امل است که با حمایت از این شرکت ها نباید بگذاریم چرخه تولید و اشتغال در جامعه کم تحرک شود.

وی حمایت بانک ها را از تولیدکنندگان ضروری خواند و افزود: با وجود تحریم‌های ظالمانه ای که برای کشورمان وجود دارد، بانک ها باید شرایط  را برای تولیدکنندگان درک کنند.

حاجی پور ادامه داد: با وجودی که در ظاهر 4 شهرک در این شهرستان وجود دارد، اما در کل هفت شهرک فعالیت دارند.
 
انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1698274
ارسال نظر
نظرات