شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 13:05 منتشر شده در مورخ: 1399/10/26 شناسه خبر: 1698305

وقوع ۳۷ فقره آتش‌سوزی در جنگل‌های استان گلستان/ تلاش ۵۱ گروه برای مهار آتش‌سوزی‌ها

وقوع ۳۷ فقره آتش‌سوزی در جنگل‌های استان گلستان/ تلاش ۵۱ گروه برای مهار آتش‌سوزی‌ها
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان با اشاره به افزایش بالای دمای هوای استان گفت: در چند روز اخیر بیش از ۳۷ فقره آتش سوزی در جنگل های استان رخ داده و ۵۱ گروه در تلاش برای مهار آتش‌سوزی‌ها هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سرهنگ حبیب یارادبزی در گرگان ضمن هشدار حریق احتمالی در ارتفاعات جنگلی استان گلستان اظهارداشت: از ابتدای هفته گذشته، تاکنون 37 مورد حریق در ارتفاعات جنگلی استان گلستان رخ داده است.

وی گفت: با توجه به افزایش دمای هوا در استان و وقوع چندین فقره آتش سوزی در استان، 51 گروه متشکل از نیرو‌های ستادی و قرق بان در مناطق مختلف به صورت آماده باش هستند.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان ادامه داد: تجهیزاتی کافی و مورد نیاز مانند، دمنده، چنگه، اره موتوری، بیل و آب در اختیاراین نیرو‌ها قرار گرفته است.

یارادبزی افزود: در صورت روشن کردن آتش به هر دلیل، حتما موقع بازگشت از خاموش شدن کامل آتش اطمینان حاصل کنند.گردشگران، کوهنوردان و شکارچیان اگر برای آخر هفته به ارتفاعات می‌روند از روشن کردن آتش خودداری کنند.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان گفت: همه این آتش سوزی‌ها مهار و اطفا شده است و اگر هم نقطه‌ای به دلیل کنده‌های نیم سوز شده در حال دود کردن باشد نیرو‌ها برای خاموش کردن آن اقدام می‌کنند.

هواشناسی گلستان پیش بینی کرده است که تا فردا دمای هوا به بیش از 28 درجه خواهد رسید.امروز هم در سراسر استان شاهد افزایش دما و وزش باد گرم هستیم.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

https://www.dana.ir/1698305
ارسال نظر
نظرات