شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 12:49 منتشر شده در مورخ: 1399/10/27 شناسه خبر: 1698458
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی:

بیمارستان امام رضا(ع) قبل از احداث مکان جدید، تخریب نمی‌شود

بیمارستان امام رضا(ع) قبل از احداث مکان جدید، تخریب نمی‌شود
حجت‌الاسلام آسوده گفت: با تاکید استاندار خراسان شمالی تا زمانی که بیمارستان جدید ساخته نشده است، اجازه تخریب بیمارستان امام رضا(ع) داده نمی شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام عظیم آسوده، مدیرکل اوقاف و امورخیریه خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار عصراترک با اشاره به اینکه بیمارستان امام رضا ( ع) بجنورد وقف درمان شده است، اظهار داشت: تولیت این بیمارستان با وزارت بهداشت و درمان است.

وی ادامه داد: طبق درخواست، محمدعلی شجاعی استاندار خراسان شمالی نسبت به بیمارستان امام رضا(ع) که در حال حاضر به دغدغه‌ای برای مردم، واقف و شبکه بهداشت تبدیل شده است، این زمین به وقفیت خود باقی خواهد ماند.

حجت الاسلام آسوده اضافه کرد: مقرر شده است، زمینی به ارزش ریالی مکان فعلی بیمارستان با قیمت روز، برای احداث بیمارستان به صورت وقفی و به نام همان موقوفه سند بخورد.

وی خاطرنشان کرد: بنابر تأکید استاندار، بیمارستانی به همین نام ساخته خواهد شد و تا زمانی که بیمارستان جدید ساخته، تجهیز و تحویل داده نشود بیمارستان فعلی به فعالیت خود ادامه خواهد داد و اجازه تخریب آن داده نمی‌شود. 

حجت‌الاسلام آسوده با اشاره به اینکه مکان فعلی در محدوده میراث فرهنگی است و امکان توسعه و ساخت و ساز در حریم بناهای میراث فرهنگی وجود ندارد، گفت: با شرایطی که اعلام شده اگر بیمارستان جدید و نو در مرکز استان ایجاد شود قطعا به نفع مردم استان خواهد بود، زیرا اگر این جابه‌جایی صورت نگیرد به دلیل عدم امکان ساخت و توسعه، بعد از سال‌ها ساختمان بیمارستان غیرقابل استفاده خواهد بود.

وی گفت: بنابر نظر کارشناسان، ارزش ریالی زمین هر میزان باشد پرداخت خواهد شد تا بیمارستان جدید احداث شود.

این مقام مسئول در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر اینکه بیمارستان جدید با عنوان بیمارستان دولتی احداث خواهد شد یا خصوصی، توضیح داد: باتوجه به اینکه بیمارستان در تولیت وزارت بهداشت است، قطعا بیمارستان به بخش خصوصی واگذار نخواهد شد و تاکنون در این مورد صحبتی نبوده است، اما قطعا در این حوزه علوم پزشکی اطلاعات کامل‌تری را می تواند ارائه دهد.

به گزارش عصراترک، خروج بیمارستان امام رضا (ع) بجنورد از محوطه تاریخی "مفخم"، سالها مورد اختلاف دانشگاه علوم پزشکی استان و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوده است.

 این موضوع با تصویب طرح گردشگری و اعلام آمادگی سرمایه گذار بخش خصوصی برای عملیاتی کردن این طرح توسعه ای از سال گذشته بارها به سوژه داغ رسانه ها تبدیل شده است.

اما مطرح شدن این موضوع همزمان با شیوع ویروس کرونا و کمبود فضای درمانی در استان با گلایه های مردمی و انتقاد نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی مواجه شد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1698458
ارسال نظر
نظرات