شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 12:07 منتشر شده در مورخ: 1399/10/27 شناسه خبر: 1698507
مدیرکل آموزش و پرورش استان خبر داد؛

بازگشایی ۶۸۴ مدرسه قزوین/ کلاس‌ها با حضور ۱۰ دانش‌آموز دایر می‌شود

بازگشایی ۶۸۴ مدرسه قزوین/ کلاس‌ها با حضور ۱۰ دانش‌آموز دایر می‌شود
حسنعلی اصغری گفت: از ابتدای بهمن ماه ۶۸۴ مدرسه در سراسر استان قزوین بازگشایی می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسنعلی اصغری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ از بازگشایی مدارس استان در مناطق ۱۴گانه از اول بهمن ماه خبر داد و اظهار کرد: دستور بازگشایی مدارس باتوجه به تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا صورت می‌گیرد که تمام شیوه‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی به تمام مدارس ابلاغ شده و تدابیر لازم و مناسب در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه بازگشایی مدارس با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی انجام می‌شود، افزود: تاکنون مبلغ یک میلیارد و ۴۲۰میلیون تومان بودجه جهت خرید لوازم بهداشتی از قبیل الکل و مواد ضدعفونی‌کننده اختصاص یافته است که اگر بنا باشد مدارس به صورت مستمر و حضوری دایر شوند، باید مجدد نسبت به تامین اعتبارات لازم جهت تهیه اقلام بهداشتی اقدام کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین بیان کرد: از روز اول بهمن ماه برگزاری کلاس‌های دانش‌آموزان پایه‌های اول و دوم در مناطق دارای وضعیت زرد و آبی به صورت حضوری خواهد بود و همچنین مدارس ابتدایی و‌ متوسطه دارای جمعیت کمتر از ۵۰ نفر در مناطق آبی بازگشایی خواهند شد.

مقطع پیش دبستانی همچنان غیرحضوری است

این مقام مسئول ابراز کرد: همچنین هنرجویان هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کار و دانش که باید دوره‌های شایستگی‌های فنی  و مهارت و کارآموزی لازم را فراگیرند در مناطق زرد و آبی به صورت حضوری در کلاس درس حاضر خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه کلاس‌های حضوری با ظرفیت حداکثر ۱۰نفر برگزار می‌شوند، تصریح کرد: اعضای شورا و مدیریت مدارس باید تدابیر لازم را جهت شیفت‌بندی و زمان‌بندی کلاس‌ها انجام دهند که در هر شیفت تنها ۱۰نفر در کلاس حضور داشته باشند که خوشبختانه تاکنون تمام کلاس‌بندی‌ها انجام شده است.

اصغری با تصریح بر اینکه استفاده از ماسک برای دانش‌آموزان ضروری است، عنوان کرد: پس از خروج هر شیفت تمامی سطوح و نیمکت‌ها، سرویس‌های بهداشتی و آب‌خوری‌‌ها برای استفاده شیفت بعدی توسط کادر اجرایی و عوامل مدرسه ضدعفونی و‌ ایمن سازی خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین در پایان با بیان اینکه آموزش مقاطع پیش دبستانی همچنان به صورت غیرحضوری خواهد بود، گفت: از ابتدای بهمن ماه، ۶۸۴مدرسه در سراسر استان بازگشایی می‌شود که تمام دستورالعمل‌های بهداشتی به مدارس ابلاغ شده تا یک وضعیت مطلوب و بهداشتی را جهت استقبال از دانش‌آموزان فراهم کنیم.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1698507
ارسال نظر
نظرات