شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اردبیل
ساعت: 14:11 منتشر شده در مورخ: 1399/10/27 شناسه خبر: 1698575
بازرس جامعه هتلداران ایران:

خطر از بین رفتن زیرساخت‌ها و تعطیلی کامل صنعت گردشگری/ بیمه بیکاری کارکنان هنوز پرداخت نشده است

خطر از بین رفتن زیرساخت‌ها و تعطیلی کامل صنعت گردشگری/ بیمه بیکاری کارکنان هنوز پرداخت نشده است
جعفر بذری گفت: علیرغم گذشت ۱۰ ماه از سال، عدم برقراری و پرداخت بیمه بیکاری به کارکنان تاسیسات گردشگری مشکل دیگری است که با آن روبرو هستیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ جعفر بذری در گفتگو با خبرنگار  سبلان ما ، اظهار داشت:   فعالان گردشگری این روزها را در حالی سپری می کنند که کسب و کارشان را از دست داده‌اند و محل ارتزاق و امرار معاششان  تعطیل است و به واسطه شیوع کرونا و وضعیت بد اقتصادی ۱۵ است که ماه است که ریالی درآمد نداشته‌اند و به صراحت می گویم که گردشگری در کشور غریب وناتنی است و فعالان گردشگری این روزها غریبانه ترین روزهای خودرا سپری می کنند.

 

وی کرونا را «فقط بخشی از مشکلات صنعت گردشگری» دانست و افزود: نگاه‌های جزیره‌ای و سلیقه‌ای به صنعت گردشگری از طرف برخی دست اندرکاران آزار دهنده است و سفر هراسی نتیجه ای جز تباهی و از بین رفتن زیر ساخت‌ها و بیکار شدن کامل شاغلین در این صنعت را به دنبال نخواهد داشت.

 بازرس جامعه هتلداران ایران در ادامه گفت: فعالین وسرمایه‌گذاران صنعت گردشگری از اولین روزهای شیوع کرونا در کشور در کنار دولت و با آن همگام و هم‌‌مسیر بوده‌اند. ما در راستای حفظ سلامت عمومی هموطنان‌مان، اولین گروه شغلی در کشور بودیم که بدون هیچ اجباری، کسب و کار خود را تعطیل کردیم. انتظار می‌رود همان‌طور که صنعت گردشگری در کنار بخش دولت بوده و حمایت کرده، بخش دولتی هم این صنعت را دریابد و حمایت کند.

وی تصریح کرد: با پیگیری‌های شخص استاندار و مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری در سطح استان و وزیر و معاون گردشگری وزارتخانه در سطح ملی، مصوباتی در ستاد ملی کرونا تصویب و جهت اجرا ابلاغ شد اما نه تنها بعضی ادارات مصوبات را اجرا نمی‌کنند بلکه افرادی حتی این مصوبات را منکر می‌شوند.

رئیس جامعه هتلداران استان اردبیل گفت:  وی در ادامه افزود،متاسفانه رفتارهایی که با فعالان گردشگری می‌شود به این معناست که مصوبات ابلاغ‌شده اعتبار چندانی ندارند و فانتزی و صوری‌اند.

 بذری به فرابخشی بودن صنعت گردشگری اشاره کرد و گفت: تا زمانی که سازمان‌های مرتبط به کمک وزارت گردشگری نیایند و نگاه‌های خود را به صنعت گردشگری تغییر ندهند، مشکلات موجود برطرف نشده و حتی با پایان کرونا هم تشدید خواهد شد.

وی با گلایه از عدم اجرای برنامه برای سفرهای هوشمند، عنوان کرد: سفر هراسی و عدم اجرای دقیق برنامه سفرهای هوشمند باعث تعطیلی صنعت گردشگری و تبعاتی همچون تعدیل نیروها، مستهلک شدن سرمایه‌ها و بی‌رغبتی فعالان برای ادامه کار در این صنعت شده و کار را به جایی رسانده است که بسیاری از همکاران تقاضای تغییر کاربری تاسیسات گردشگری را دارند.

 رییس جامعه هتل‌داران اردبیل در مورد موانع و مشکلات مربوط به دریافت تسهیلات فعالان گردشگری هم گفت: نبود‌ دسترسی به سامانه‌ دریافت تسهیلات در استان‌ها باعث شده است تا اکثریت همکاران‌مان نتوانند از تسهیلات کرونایی به نحو احسن استفاده کنند.

بذری با اشاره به اینکه علیرغم گذشت ۱۰ ماه از سال، عدم برقراری و پرداخت بیمه بیکاری به کارکنان تاسیسات گردشگری مشکل دیگری است که با آن روبرو هستیم اظهار داشت:  همکاری نکردن بانک‌ها در استمهال بازپرداخت تسهیلاتی که قبل از کرونا دریافت شده بود، در حال حاضر مشکلات همکاران‌مان را چندین برابر کرده است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1698575
ارسال نظر
نظرات