شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 12:09 منتشر شده در مورخ: 1399/10/27 شناسه خبر: 1698580
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا؛

بازگشایی مدارس منتفی است/ شیوه برگزاری راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه

بازگشایی مدارس منتفی است/ شیوه برگزاری راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، در ارتباط با تصمیم گیری برای بازگشایی ها در مناطق کرونایی توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علیرضا رئیسی، روز شنبه در پایان جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا، به ارائه گزارشی از وضعیت بازگشایی ها پرداخت.

وی با اشاره به تصمیمات و مصوبات جلسه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا، گفت: مرور وضعیت کرونا در دنیا و به خصوص اروپا، یکی از موضوعات مورد بحث بود.
 
رئیسی با اشاره به افزایش موارد ابتلا در اروپا که نگران کننده است، افزود: جهش ویروس بسیار موثر بوده و ما باید بیشتر مراقب باشیم.
 
وی به موارد دیگری از ویروس های جهش یافته در سایر کشورها اشاره کرد و گفت: از همین رو، ما پروازها را لغو کرده ایم.
 
رئیسی با اشاره به وضعیت نزولی بیماری کرونا در کشور، افزود: وضعیت استان مازندران خوب نیست و استان های گیلان و گلستان هم درگیر هستند.
 
وی ادامه داد: ۲۳ شهر نارنجی داریم که این شهرها در استان های شمالی واقع شده اند. ضمن اینکه ۱۶۳ شهر زرد و ۲۵۲ شهر آبی داریم. 
 
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا افزود: متاسفانه در چند روز گذشته در بعضی از نقاط کشور شاهد افزایش مسافرت ها بوده ایم و این هشدار جدی است که می تواند موج چهارم شکل بگیرد و موارد فوتی ها افزایش یابد. 
 
رئیسی تاکید کرد: تجربه تلخ اردیبهشت و خرداد را داریم و اگر رعایت نکنیم، دوباره محدودیت ها باز خواهد گشت.
 
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا به یکی از مصوبات امروز اشاره کرد و گفت: مراسم بیست و دوم بهمن است که ستاد تصمیم گرفت امسال به صورت نمادین و راهپیمایی موتوری و خودرویی برگزار شود و کسی به صورت پیاده راهپیمایی نخواهد کرد. 
 
وی در ارتباط با مدارس نیز افزود: مدارس به هیچ وجه به صورت اجباری بازگشایی نخواهد شد و اختیاری خواهد بود در شهرهای زرد و آبی که خانواده ها می توانند تصمیم بگیرند. اما حضور کادر مدرسه با خود مسئولین آموزش و پرورش است.
 
رئیسی با اشاره به ورود بیش از ۳۰ هزار نفر به جزیره قشم، گفت: این وضعیت واقعا نگران کننده است.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1698580
ارسال نظر
نظرات