شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خوزستان
ساعت: 20:35 منتشر شده در مورخ: 1399/10/27 شناسه خبر: 1698718
رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز خبر داد:

افزایش مراجعه سرپایی ناشی از کرونا به بیمارستان‌ها در خوزستان

افزایش مراجعه سرپایی ناشی از کرونا به بیمارستان‌ها در خوزستان
رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: تجربه یک سال گذشته نشان داده هرگاه بار مراجعه سرپایی به بیمارستان افزایشی بوده ۲ هفته بعد امار بستری و سپس آمار فوت بالا رفته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از رهیاب، فرهاد ابول‌نژادیان روز شنبه در حاشیه نشست ستاد استانی مدیریت کرونا خوزستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در ۲ هفته گذشته به طور میانگین در روز ۲ مورد فوتی در استان داشتیم.

وی افزود: اکنون رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم کم رنگ شده و عادی انگاری در این زمینه صورت گرفته که از این جهت نگران روزهای پیش رو هستیم.
 
وی ادامه داد: البته انجام تست‌های کرونا ۲ برابر شده و شناسایی بیماران نیز افزایش داشته است اما امیدوارم با اجرای طرح شهید سلمیانی در زمینه بیماریابی محله به محله با همکاری دستگاه‌های مختلف به نتایج بهتری دست یابیم و مانع از شکل گیری پیک سوم بیماری در استان شویم.
 
ابول نژادیان تصریح کرد: میزان مراجعه سرپایی ناشی از کرونا به مراکز ۱۶ ساعته و بیمارستان‌های استان در هفته جاری نسبت به هفته گذشته افزایش یافته است
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز با بیان این که هنوز میزان بیماران بستری افزایشی نشده است، عنوان کرد: تجربه یک سال گذشته نشان داده هرگاه بار مراجعه سرپایی به بیمارستان افزایشی بوده ۲ هفته بعد امار بستری و سپس آمار فوت بالا رفته است.
 
 وی بیان کرد: از مردم درخواست می‌کنم همکاری لازم با کادر درمان در کاهش شیوع کرونا داشته باشند و رعایت پروتکل‌های بهداشتی را در اولویت خود قرار دهند تا با پیک جدید کرونا روبه رو نشویم.
 
ابول‌نژادیان در ادامه گفت: دانشگاه علوم پزشکی نظارت بهداشتی خود را بر اداره ها و اجتماع همچنان انجام می دهد و از مکان های مختلف بازدید می کنیم و امیدواریم با همکاری مردم سیر نزولی کرونا ادامه داشته باشد.
 
انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1698718
ارسال نظر
نظرات