شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: ورزشی
ساعت: 19:12 منتشر شده در مورخ: 1399/10/27 شناسه خبر: 1698728
تشکیل کمیته فنی باعث آزار بنا می شود

سیم خواه: انتخابی حق کشی‌گیر است اما ملاک اصلی برای انتخاب نیست/ مدال‌داران تمایلی برای حضور در تورنمنت‌ها ندارند

سیم خواه: انتخابی حق کشی‌گیر است اما ملاک اصلی برای انتخاب نیست/ مدال‌داران تمایلی برای حضور در تورنمنت‌ها ندارند
سرمربی سابق تیم ملی کشتی فرنگی گفت: انتخابی حق کشتی گیر است اما ملاک نهایی برای امتخاب نفر ملی پوش نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ رضا سیم خواه که میهمان برنامه امروز (شنبه) برنامه دایره طلایی بود، اظهار داشت: حدودا یک سال می شود که به خاطر کرونا دور از میادین هستم، لیگ را دیدم اما تمام اخبار کشتی را صددرصدی دنبال نکردم. مشخصا تیم ملی را ترکیبی از جوانان و بچه های بااستعدادی تشکیل می دهند که خیلی جنگنده، باروحیه، سلامت، پرتلاشند و به کمتر از خودشان نمی بازند. اگر کرونا نبود، بهترین شرایط برای آنها بود که در المپیک صاحب مدال شوند.بچه ها از حریفان شان چیزی  کم ندارند و در شرایط سنی نسبتا خوبی قرار دارند و امیدوارم که در المپیک به نتیجه دلخواه برسند.

دارنده مدال نقره مسابقات جهانی 1991 وارنا در مورد صحبت محمد بنا که هیچ کشتی گیری بدون انتخابی در المپیک شرکت نخواهد کرد، گفت: انتخابی حتما باید برگزار شود، این حق کشتی گیر است اما صرفا اینکه شخصی در انتخابی اول شد حتما باید به جهانی و المپیک اعزام شود، این درست نیست. کشتی گیر باید در تورنمنت ها و شرایط مختلف ارزیابی شود.
سیم خواه ادامه داد: در دوران مربیگری ام یکی از مشکلاتی که با تیم داشتم، افرادی که خصوصا صاحب مدال بودند این دوستان زیاد علاقمند به شرکت در تورنمنت ها نبوده و نیستند. برد و باخت در تورنمنت ها نباید ملاک تصمیم گیری قرار گیرد. اگر کشتی گیری زیاد وزن کم می کند حتی در یک وزن بالاتر. در آن 17-18 ماهی که در خدمت تیم ملی بودم، او با من در تورنمنت های بلغارستان و اوکراین شرکت کرد اما یک وزن بالاتر، این جزو برنامه های تمرینی بود؛ به این شکل نقاط ضعف و قوت مشخص می شود.
سیم خواه در مورد دعوت هیئت کشتی مازندرن از او برای عضویت در کمیته فنی، تصریح کرد: دو سه باری تماس تلفنی داشتیم، من گرفتاری های خودم را داشتم اما درنهایت با توجه به اینکه عسکری محمدیان و حسن رنگرز و جعفری آمدند و من از دوستداران عسکری محمدیان هستم و از کشتی هایش قبلا لذت می بردم، برای اینکه در کشتی استانم مفید باشد از این پیشنهاد استقبال کردم. هنوز شرح وظایف کامل به دست من نرسیده اما قرار است در تعیین مربیان پایه، اعزام ها و اردوها مثل شورای فنی عمل می کنیم.
قهرمان سابق تیم ملی در خصوص عدم حضور مدیر تیم های ملی در راس کشتی فرنگی خاطرنشان کرد: در مورد مدیر فنی تیم های ملی من صادقانه بگویم با روحیاتی که محمد بنا دارد طبعا نمی شود یک جمع به او کمک کنند. او تفکرات خودش را دارد و چیزی که فکر می کند درست است را انجام می دهد. شاید تشکیل کمیته فنی باعث آزار فکری برای بنا شود. زمان من هم آنها نظرشان را می دادند و صرفا هر نظری را نمی پذیرفتم. همان مقطع هم علیرضا نجاتی نفر سوم تیم من بود، دلخانی، ابراهیمی، الیاسی و میرزازاده نفرات دوم و سوم اوزان خود بودند و از سوی شورای فنی به من تاکید می شد که باید نفرات اول اعزام شوند اما من قبول نمی کردم چون از نظر من استعدادشان بهتر از نفرات اول بود. از همین عزیزان هم استفاده کردیم و الان هم همین ها در تیم ملی حاضر هستند
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1698728
ارسال نظر
نظرات