شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 10:08 منتشر شده در مورخ: 1399/10/28 شناسه خبر: 1698786
مدیر مدرسه علمیه امام خمینی(ره) اراک:

حضرت زهرا(س) تا پای جان از ولایت زمان خود دفاع کردند

حضرت زهرا(س) تا پای جان از ولایت زمان خود دفاع کردند
میرمهدی با اشاره به اینکه حضرت زهرا(س) مدافع حریم امامت و ولایت بود گفت: حضرت زهرا(س) پس از رحلت پدر، در کلام، عمل و فریاد خود امامت را اثبات کردند و تا پای جان از ولایت زمان خود دفاع کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام میرمهدی مدیر مدرسه علمیه امام خمینی(ره) اراک در گفتگو با دیارآفتاب؛ شخصیت حضرت زهرا(س) را شخصیتی بی نظیر در عالم دانست که زبان، قلم و گفتار در توصیف شخصیت ایشان ناتوان است، گفت: حضرت زهرا(س) حلقه اتصال بین رسالت و امامت است. ایشان دارای خصوصیاتی بودند که سایرین از داشتن آن ویژگی ها و خصوصیات بی بهره بودند.

میرمهدی با اشاره به فرمایشات پیامبر مکرم اسلام(ص) در توصیف شخصیت حضرت زهرا(س) اظهار کرد: پیامبر اکرم(ص) وحی الهی را بر مردم ابلاغ می کردند و هیچ گاه از روی هوی و هوس صحبتی به زبان نمی آورند. پیامبر(ص)، حضرت زهرا(س) را سرور زنان بهشتی نامیدند.

وی افزود: بر اساس حدیث کساء، حضرت زهرا(س) به عالم ملکوت اشراف داشتند و فرمایشات الهی را برای مردم نقل می کردند. بعد از رحلت پیامبر(ص)، جبرائیل هم ایشان را همراهی می کند. سخنان حضرت زهرا(س) ناشی از شخصیت ایشان و یگانگی آن حضرت(س) در بین مردم است.

مدیر مدرسه علمیه امام خمینی(ره) اراک با اشاره به رفتار خشونت آمیز مردم با حضرت زهرا(س) پس از رحلت پیامبر(ص) ادامه داد: حضرت زهرا(س)، تمام قدرت خود برای دفاع از حریم ولایت به کار برد و اولین شهید دفاع از ولایت است. این نوع رفتار خشونت آمیز با ایشان، نشانه تاثیرگذاری شخصیت آن حضرت(س) است.

میرمهدی یادآور شد: حضرت زهرا(س) پس از رحلت پدر، در کلام، عمل و فریاد خود امامت را اثبات کردند و تا پای جان از ولایت زمان خود دفاع کردند.

وی خاطر نشان کرد: حضرت زهرا(س) مدافع حریم امامت و ولایت بود که نقشه راه را برای همه مسلمانان تا روز قیامت نشان دادند. اگر پیامبر(ص) در واقعه غدیر خم فرمان الهی را به مردم ابلاغ کردند و مردم پس از این ابلاغ باز تخلف کردند ولی در برابر احتجاج حضرت زهرا(س) خجالت زده بودند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1698786
ارسال نظر
نظرات