شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گیلان
ساعت: 11:11 منتشر شده در مورخ: 1399/10/28 شناسه خبر: 1698806
ذاکر اهل بیت(ع):

مانایی فرهنگ و پایداری جامعه وابسته به مادران است/ مداحان ویژگی‌‌های سردار سلیمانی را در خود تقویت کنند

مانایی فرهنگ و پایداری جامعه وابسته به مادران است/ مداحان ویژگی‌‌های سردار سلیمانی را در خود تقویت کنند
ابوذر بیوکافی با بیان اینکه مادر جایگاه والایی در جامعه دارد و مانایی فرهنگ و پایداری جامعه وابسته به مادران است گفت: حاج قاسم سخت کوشی، تدبر و اخلاص داشت و اهل معنا بود و دغدغه انقلاب داشت و ولایتمداری را سرلوحه کار خود قرار داده بود و مداحان نیز بایستی این ویژگی‌ها را در خود تقویت کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ابوذر بیوکافی، در گفتگو با خبرنگار 8دی، با گرامیداشت ایام عزای حضرت فاطمه الزهرا(س) با بیان اینکه آینده‌های امتداد یافته در تمام ادوار تاریخ با خواست خداوند باقی مانده است اظهار کرد: یکی از آینده‌های امتدادیافته، ایام فاطمیه است و در کشورهای دیگر نیز شیعیان این ایام را گرامی می‌دارند.

این مداح اهل بیت(ع) با اشاره به اینکه در یک دوره تاریخ، یک تبار سادات فاطمی در گیلان حاکم بودند گفت: در ادوار مختلف تاریخ، یک سبقه شیعی داشتیم و محبت اهل بیت (ع) در استان گیلان متفاوت با سایر استان‌ها است.

وی با بیان اینکه در شاخصه‌های اجتماعی از نمادها به فرهنگ می‌رسیم، تصریح کرد: مردم گیلان به شدت به خاندان اهل بیت(ع) ارادت دارند و ارتباط قوی با صدیقه طاهره (س) برقرار می‌کنند و این نشان دهنده ریشه تاریخی ارادت مردم ما به اهل بیت(ع) است.

این ذاکر اهل بیت(ع) با اشاره به اینکه در گذشته‌های نه چندان دور، روضه ایام فاطمیه خانه به خانه برگزار می‌شد، افزود: در عصر حاضر و پس از انقلاب جلسات خانگی کمرنگ‌تر شد و هیئت‌های مختلف در این ایام برنامه برگزار کردند.

احیای روضه های خانگی در دوران شیوع کرونا

بیوکافی با تاکید بر اینکه بعد از شیوع کرونا یک شور و شعف قشنگی برای برگزاری روضه‌های خانگی بین مردم به وجود آمد، بیان کرد: امسال استقبال خیلی گرمی از ایام فاطمیه شده است و مردم با شور خاصی این ایام را احیا می‌کنند.

شمالی ها ارادت خاصی به حضرت فاطمه(س) دارند

وی با بیان اینکه مردم شمال ارادت و ارتباط عاطفی خوبی با حضرت فاطمه(س) دارند، خاطرنشان کرد: جلسات مذهبی باید سبک زندگی فاطمی را به مردم منتقل کند و در کنار مصیبت و اشک بایستی دنبال احیای ویژگی‌های شخصیتی اهل بیت(ع) باشیم.

این مداح اهل بیت(ع) یکی از منحصر به فردترین ویژگی‌های حضرت زهرا(س) را ام الحسنین بودن ایشان عنوان کرد و گفت: این موضوع نشان دهنده اهمیت جایگاه مادر در جامعه است و بایستی این نکته را در مداحی‌ها مورد توجه قرار دهیم.

بیوکافی با بیان اینکه اگر مادر نباشد جامعه‌ای نیز وجود نخواهد داشت، اظهار کرد: جایگاه مادر یک موضوع مهم است و مادرها باید جایگاه خود در حوزه تمدنی و حفظ جامعه بدانند و باید زنان را به مادر شدن تشویق کنیم.

مادر، شاخصه‌های روحی را به فرزند منتقل می‌کند

وی با اشاره به نرخ پایین باروری در گیلان و پیر بودن این استان خاطرنشان کرد: در حوزه تمدنی، مادر، شاخصه‌های روحی را به فرزند منتقل می‌کند.

بیوکافی مانایی فرهنگ و پایداری جامعه را وابسته به مادران دانست و افزود: در کنار کارهای فنی و انتخاب شعر خوب، باید روی معنویت نیز کار کنیم و بیشتر به دنبال جلب رضایت اهل بیت(ع) باشیم.

وی خاطرنشان کرد: طبق بیان مقام معظم رهبری، حاج قاسم سخت کوشی، تدبر و اخلاص داشت و اهل معنا بود و دغدغه انقلاب داشت و ولایتمداری را سرلوحه کار خود قرار داده بود و مداحان نیز بایستی این ویژگی‌ها را در خود تقویت کنند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1698806
ارسال نظر
نظرات