شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 12:15 منتشر شده در مورخ: 1399/10/28 شناسه خبر: 1698817

مهار آتش‌سوزی در عرصه‌های منابع طبیعی گلستان/ استاندار گلستان درخواست بالگرد کرد

مهار آتش‌سوزی در عرصه‌های منابع طبیعی گلستان/ استاندار گلستان درخواست بالگرد کرد
درحال حاضر به جز عرصه های محیط زیست در جنگل گلستان، با مهار آتش، هیچ آتش فعالی در جنگل های استان گلستان وجود ندارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از گلستان ما، طی 10 روز گذشته و با ورود جبهه گرم و وزش باد به استان گلستان، شاهد اتش سوزی در نقاط مختلف استان گلستان بودیم که بیشتر این اتش سوزی ها در شهرستان های گرگان، رامیان و مینودشت بود.

آتش سوزی در چهار نقطه از جنگل های گالیکش

اما با اعلام اطفا و مهار اتش سوزی در جنگل های استان گلستان، عصر روز گذشته چهار نقطه از جنگل های شهرستان گالیکش دچار حریق شد که با ورود اکیپ های اطفا حریق منابع طبیعی و مردم، اتش این نقاط مهار و کنترل شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان:

آتش فعالی در گلستان نداریم/ 96 مورد آتش سوزی در 10 روز 

عبدالرحیم لطفی، مدیرکل منابع طبیعی و ابخیزداری استان گلستان در گفتگو با گلستان ما، اظهار داشت: در حال حاضر تنها اتش سوزی استان گلستان درعرصه های محیط زیست استان است که با توجه به وسعت آن، استاندار گلستان برای اطفای آن درخواست هلیکوپتر کرده است.

وی افزود: متاسفانه روز گذشته با کنترل و اطفای حریق در 6 نقطه از جنگل های گرگان، رامیان و مینودشت، شاهد اتش سوزی در 4 نقطه از جنگل های مینودشت بودیم که خوشبختانه با حضور به موقع اکیپ های اطفای حریق، آتش این چهار نقطه مهار و اطفا شد.

لطفی ادامه داد: در حال حاضر علی رغم اینکه تمام اکیپ ها در سطح استان در حال اماده باش هستند؛ دو اکیپ نیز در جنگل گلستان مستقر  می باشند و با توجه به وسعت اتش سوزی در عرصه های محیط زیست، استاندار گلستان درخواست هلیکوپتر کرده است.

وی گفت: طی 10 روز گذشته 96 مورد اتش سوزی در سطح استان گلستان داشتیم که وسعتی بالغ بر 73 هکتار از جنگل ها و مراتع استان را دربرگرفت و خوشبختانه این اتش سوزی ها سطحی و برگ سوزی بود و در برخی موارد شاهد اتش سوزی برخی تنه های خشکیده بودیم.

مدیرکل منابع طبیعی و ابخیزداری استان گلستان تاکید کرد: در حال حاضر به جز عرصه های محیط زیست که در جنگل گلستان در حال سوختن است؛ اتش فعالی در سطح استان گلستان نداریم.

انتهای پیام/

اتش سوزی در جنگل های شفیع اباد رامیان
  • اتش سوزی در گالیکش
  • اتش سوزی در گالیکش
  • اتش سوزی عرصه های محیط زیست گلستان
  • اتش سوزی عرصه های محیط زیست استان گلستان
  • اتش سوزی عرصه های محیط زیست استان گلستان
  • اتش سوزی عرصه های محیط زیست استان گلستان
https://www.dana.ir/1698817
ارسال نظر
نظرات