شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان زنجان
ساعت: 10:25 منتشر شده در مورخ: 1399/10/29 شناسه خبر: 1699005
مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان:

مطالبات داروخانه‌ها در زنجان تا مرداد ماه پرداخت شد/ تاکید بر نسخه‌نویسی الکترونیکی

مطالبات داروخانه‌ها در زنجان تا مرداد ماه پرداخت شد/ تاکید بر نسخه‌نویسی الکترونیکی
مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان با بیان اینکه یکی از به‌روزترین پرداخت‌ها در مطالبات مراکز و موسسات طرف قرارداد را داریم، گفت: هیچ مرکز درمانی در استان وجود ندارد که به دلیل داشتن مطالبات، خدمات به مراجعان ارائه ندهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ یعقوب شیویاری در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; با بیان اینکه تمام آحاد جامعه طبق قانون برنامه 5 ساله ششم توسعه کشور باید تحت پوشش بیمه درمانی قرار گیرند، اظهار داشت: هم‌اکنون 48 درصد جمعیت استان زنجان تحت پوشش بیمه سلامت هستند.

وی با بیان اینکه تمام مطالبات بخش دولتی و به‌ویژه بخش خصوصی به طور کامل تسویه شده است، خاطرنشان کرد: اسناد پزشکی معمولاً با یک ماه تاخیر به بیمه سلامت می‌رسند و بین 2 تا 3 ماه نیز رسیدگی نهایی، زمان می‌برد و سپس هزینه‌ها قابل پرداخت است.

شیویاری با بیان اینکه به تناسب اعتباراتی که از سوی سازمان تخصیص می‌یابد، مطالبات را پرداخت می‌کنیم، افزود: در گذشته، سقف تعهدات برای بیمارستان‌ها بود که بعد از شیوع ویروس کرونا سقف هزینه‌های پرداختی برداشته شده و اسناد پزشکی به هر میزان که ارسال کنند قابل پرداخت است.

مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان با بیان اینکه در پرداخت بعضی مطالبات از میانگین کشوری، جلوتر هستیم، گفت: مطالبات داروخانه‌ها تا مردادماه، مراکز دیالیزی تا شهریورماه، بستری‌ها تا خردادماه، سایر مراکز و موسسات از قبیل پزشکان متخصص و آزمایشگاه‌ها تا تیرماه و همچنین مراکز جراحی محدود و بیمارستان خصوصی بهمن نیز تا مردادماه سال جاری پرداخت شده و از این حیث به‌روز هستیم.

وی با بیان اینکه بهترین خدمات در سطح یک ارائه می‌شود، اظهار داشت: خدمات سطح یک مربوط به روستاها و شهرهای کمتر از 20 هزار نفر جمعیت بوده و زنجان، جزء استان‌هایی است که با کمبود پزشک در این مناطق مواجه نیست.

شیویاری با اشاره به پرداخت مطالبات سطح یک، خاطرنشان کرد: 6 ماهه اول سال جاری به طور کامل تسویه شده و تراز مالی 3 ماهه پاییز نیز بیش از 80 درصد کامل شده که با بسته شدن تراز، پرداخت می‌شود و مشکلی از این بابت وجود ندارد.

*‌ تاکید بر نسخه‌نویسی الکترونیکی

این مسئول گفت: سازمان بیمه سلامت، مشوق‌هایی برای مراکز و موسسات درمانی در نظر گرفته که در صورت ارسال الکترونیکی اسناد، هزینه‌ها ماه به ماه تسویه شده و پرداختی‌ها به‌روز می‌شود اما همچنان برخی مراکز، اسناد را به صورت دستی ارسال می‌کنند که رسیدگی نهایی و تبدیل به اسناد مثبته، زمانبر می‌شود.

وی تصریح کرد: هزینه‌های مربوط به نسخه‌های الکترونیکی تا آذرماه پرداخت شده و کاملاً به‌روز هستیم.

مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان با بیان اینکه دولت الکترونیک، مورد تاکید است، اظهار داشت: استان زنجان در الکترونیکی کردن نسخه‌ها نیز توفیقات خوبی داشته است.

شیویاری خاطرنشان کرد: نسخه‌نویسی الکترونیکی از اواخر سال 97 آغاز شده که کاهش سوءاستفاده، یکی از مهمترین مزایای آن است.

وی افزود: تمام مراکز دولتی و بیش از 94 درصد مراکز و موسسات خصوصی به جز پزشکان معدود با بیمه سلامت، طرف قرارداد هستند و مشکلی از بابت انعقاد قرارداد با مراکز و پزشکان نداریم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1699005
ارسال نظر
نظرات