شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 13:10 منتشر شده در مورخ: 1399/10/29 شناسه خبر: 1699032
یادداشت؛

آقایان دست از حمایت پلتفرم‌های صهیونیستی بر نمی‌دارند!

آقایان دست از حمایت پلتفرم‌های صهیونیستی بر نمی‌دارند!
امروز با وجود ده‌‌ها شاهد در سخنان حضرت آقا و هزاران شاهد از آسیب‌ زا بودن و دشمنی واضح پلتفرم‌های صهیونیستی، عده‌ای حاضر نیستند دست از حمایت عملی از این پلتفرم‌ ها بردارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از "تیتریک"؛ در روزهایی که امیرالمومنین(ع)، به دلیل شرایط ناهموار جامعه مسلمین، مامور به سکوت بودند، حضرت زهرا(س)، با وجود سال‌ها پرده‌نشینی، خطابه‌های عمومی می‌خواندند، و در کوچه‌ های مدینه راه می‌افتادند درِ خانه این و آن برای امیرالمومنین طلب یاری می‌کردند.

اگر به نگاه ولایتمداران امروزی باشد، نام این را کاسه داغ تر از آش شدن، تندروی و جلوتر از ولی حرکت کردن باید گذاشت.

اما حضرت زهرا به ما آموختند که ولایتمداری فقط پشت سر ولی حرکت کردن نیست.

ولایتمداری یعنی گاهی جلوتر از ولی در نقش جاده صاف کن حرکت کنی، کتک بخوری، ناسزا بشنوی، و با فضای سنگین عرف های غلط حاکم بر جامعه در بیفتی، برای اینکه ولی بتواند حرفش را بزند، برای اینکه زمینه برای پذیرش حرف ولی مهیا شود، نه اینکه منتظر باشیم ولی امر مسلمین، آبروی خود را هزینه کند، و ما بعد از مهیا شدن فضا شروع به افاضه و بصیرت نمایی کنیم.

البته که این مسئله، به سواد و ذکاوت و تقوای ترجیح نظر ولی بر نظر خود، نیاز دارد. اما بعضی مواقع کدهایی که حضرت آقا می‌دهند بسیار واضح است.

و مصداق‌ های این مسئله در حوزه‌های مختلف سیاسی و اجتماعی و فرهنگی، و رفتار جامعه مذهبی ما بسیار است.

امروز با وجود ده‌ ها شاهد در سخنان حضرت آقا، و هزاران شاهد از آسیب‌زا بودن و دشمنی واضح پلتفرم‌های صهیونیستی، عده‌ای حاضر نیستند دست از حمایت عملی از این پلتفرم‌ها بردارند.

و انگار نشسته‌ اند تا امام جامعه مسلمین، حتما پشت تریبون عمومی صراحتا از فلان شبکه اجتماعی اسم ببرند و بگویند حضور در فلان فضا برای عموم مردم حرام است و بعدا این بزرگواران بساطشان را از این خانه‌ های فساد و براندازی جمع کنند.

در این شرایط ناهموار فرهنگی و رسانه‌ای کشور، چه توقعی از رهبر انقلاب داریم؟

وقتی حتی آنان که داعیه ولایتمداری دارند، عملا در مسیر مطالبه عمومی شدن شبکه ملی اطلاعات حاضر به برداشتن هیچ گامی نیستند، و بلکه سنگ‌اندازی می‌کنند!

وقتی هر کدام از امثال تلگرام و اینستاگرام و واتساپ، در کشور ما بیش از ۴۰ میلیون نفر کاربر دارد، و همه به همین فضا راضی و بلکه خشنود هستند.

آیا می‌توان از هیچ مدیر انقلابی و متعهدی توقع داشت سخن از شبکه ملی اطلاعات یا فیلترینگ بگوید؟

کدام آدمی با حداقل عقل، می‌تواند بگوید حضرت آقا با ترویج فضاهایی مانند اینستاگرام و توئیتر و امثالهم موافقند؟

اکنون وظیفه ما به عنوان یک ولایتمدار، در جهت این نگاه و مطالبه ولی امروز جامعه شیعیان جهان چیست؟

 

اکرم محمدی کارشناس فضای مجازی

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1699032
ارسال نظر
نظرات