شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان چهار محال و بختیاری
ساعت: 13:07 منتشر شده در مورخ: 1399/10/29 شناسه خبر: 1699089
مدیر پایگاه میراث فرهنگی قلاع تاریخی چهارمحال و بختیاری:

1.5 میلیارد ریال برای مرمت قلعه تاریخی اسفندیاری فرخ‌شهر هزینه شد

1.5 میلیارد ریال برای مرمت قلعه تاریخی اسفندیاری فرخ‌شهر هزینه شد
آیت‌الله آزادگان گفت: در سال جاری یک میلیارد و 500 میلیون ریال برای مرمت قلعه تاریخی اسفندیاری فرخ‌شهر در شهرستان شهرکرد هزینه شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از جهانبین نیوز؛ آیت‌الله آزادگان پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: این مبلغ برای ایزولاسیون و مرمت تیرریزی، پشت‌بام‌سازی، استحکام‌بخشی، کلافکشی، اجرای جرز و دیوار، مرمت طاق‌ها و تویزه‌ها هزینه شده است.

مدیر پایگاه میراث فرهنگی قلاع تاریخی چهارمحال و بختیاری افزود: مرمت به کامه قلعه تاریخی اسفندیاری فرخ‌شهر شهرستان شهرکرد به 60 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

وی تصریح کرد: از سال ۱۳۸۷ تاکنون بیش از پنج میلیارد ریال برای مرمت این قلعه تاریخی هزینه شده است.

آزادگان یادآور شد: به‌علت فرسودگی مصالح و آسیب‌های وارد شده از شرایط بسیار سخت اقلیمی چهارمحال و بختیاری برای بناهای تاریخی، قلعه تاریخی اسفندیاری فرخ‌شهر در بخش‌های متعددی دچار خسارت شده بود و خطر تخریب قسمت‌های زیادی از این بنا وجود داشت که با مرمت انجام شده، نسبت به نجات‌بخشی این قلعه تاریخی اقدام شد.

مدیر پایگاه میراث فرهنگی قلاع تاریخی چهارمحال و بختیاری اضافه کرد: اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی چهارمحال و بختیاری از حضور سرمایه‌گذاران در بخش مرمت و احیای بناهای تاریخی برای سرمایه‌گذاری در قلعه تاریخی اسفندیاری فرخ‌شهر استقبال می‌کند.

وی یادآور شد: قلعه تاریخی اسفندیاری فرخ‌شهر با دو هزار و ۵۰۰ مترمربع زمین و یک هزار و ۸۰۰ مترمربع زیربنا مربوط به اواخر دوران قاجار است و ۱۱ مرداد ۱۳۸۴ به شماره ۱۲۴۱۱ در فهرست آثار ملی ایران ثبت شد.

آزادگان بیان کرد: مالکیت کنونی این قلعه تاریخی در اختیار اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی چهارمحال و بختیاری است.
 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1699089
ارسال نظر
نظرات