شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 15:01 منتشر شده در مورخ: 1399/10/29 شناسه خبر: 1699182
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد خبرداد

راه اندازی مرکز اسناد در بنیاد شهید و امورایثارگران استان یزد

راه اندازی مرکز اسناد در بنیاد شهید و امورایثارگران استان یزد
حجت الاسلام زارع مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد از جمع آوری آثار شهدا و دیدار از خانواده شهدا در استان یزد خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، حجت الاسلام عباس زارع پیش از ظهر امروز در نشست خبری کمیته تکریم خانواده شهدا و جمع آوری آثار کنگره 4 هزار شهید استان یزد که در حسینیه سیدمحمدآقا برگزار شد اظهار داشت: یکی از وظایف بنیاد شهید پراکنده نمودن عطر ایثار و شهادت در جامعه است که در دومین کنگره ملی شهدا استان یزد بنیاد شهید مسئولیت دو کمیته تجلیل و تکریم و جمع آوری آثار خانواده شهدا را برعهده دارد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد افزود: در استان یزد 75 هزار ایثارگر، 751 آزاده و بیش از 4 هزار شهید داریم که براساس رعایت دستورالعمل های بهداشتی از خانواده آنها دیدار کنیم.

وی ادامه داد: تا به امروز 1274 خانواده شهید و بیش از 1400 نفر از رزمندگان، جانبازان، فرزندان و همسران شهید تجلیل و تکریم داشته ایم.

زارع عنوان کرد: بنیاد شهید و امورایثارگران از سال ها پیش اسناد و آثار شهدا اعم از لباس، قرآن و عکس شهدا را جمع آوری کرده تا آنها را به نمایش بگذارد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد اضافه کرد: ایجاد مرکز اسناد بنیاد شهید، تهیه 3600 قطعه عکس پرسنلی شهید، 22500 عکس آلبومی از شهدا، 2200 وصیتنامه شهدا، دستنوشته شهدا، دفترچه خاطرات شهدا، آثار خطی و نقاشی شهدا از جمله اقداماتی بوده که صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: بنیاد شهید 41هزار برگ از اسناد شهدا، 700 مورد مصاحبه تلویزیونی از خانواده شهدا، تنظیم 3600 زندگینامه شهدا، جمع آوری 300 آثار فیزیکی شهدا، تبدیل فیلم کاست خاطرات و صوت شهدا از آنالوگ به دیجیتال، ساخت اپلیکیشن شهدای یزد و چاپ 40 عنوان کتاب بخشی از برنامه های این کمیته بوده است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1699182
ارسال نظر
نظرات