شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 09:51 منتشر شده در مورخ: 1399/10/30 شناسه خبر: 1699357
دبیر انجمن قطعه سازان استان مرکزی عنوان کرد؛

انعقاد تفاهم‌نامه ۱۰ هزارمیلیاردی ایران‌خودرو با قطعه سازان استان مرکزی

انعقاد تفاهم‌نامه ۱۰ هزارمیلیاردی ایران‌خودرو با قطعه سازان استان مرکزی
رعنایی دبیر انجمن قطعه سازان استان مرکزی با اشاره به سفر اخیر مدیرعامل ایران‌خودرو به این استان گفت: همه‌ی ظرفیت‌های صنعتی استان مرکزی در حوزه صنعت خودرو و قطعه‌سازی موردبررسی قرار گرفت و منجر به این شد که ۱۰ هزار میلیارد تومان تفاهم‌نامه همکاری برای گرفتن و انجام کار در منطقه استان مرکزی منعقد شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ احمدرضا رعنایی عضو هیئت‌مدیره انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی کشور و دبیر انجمن قطعه سازان استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب؛ به‌منظور تشریح اقدامات انجام‌شده در راستای سفر هفته گذشته مدیرعامل ایران‌خودرو به این استان گفت: مدیرعامل ایران‌خودرو همراه با معاونین فنی و اجرایی و همچنین گروه ایران‌خودرو دیزل به‌منظور بازدید از توانمندی‌های استان مرکزی در شهرهای اراک و ساوه حضور پیدا کردند، نمایشگاهی از تولیدات قطعه سازان استان ترتیب داده شد و علاوه بر آن از هفت واحد قطعه‌سازی نیز بازدید انجام گرفت.

رعنایی اظهار کرد: همه‌ی ظرفیت‌های صنعتی استان مرکزی در حوزه صنعت خودرو و قطعه‌سازی موردبررسی قرار گرفت و منجر به این شد که ۱۰ هزار میلیارد تومان تفاهم‌نامه همکاری برای گرفتن و انجام کار در منطقه استان مرکزی منعقد شود.

وی افزود: موضوع همکاری‌های علمی دانشگاه آزاد اراک با ایران‌خودرو و ایران‌خودرو دیزل به‌منظور طراحی پلتفرم‌های جدید و قطعاتی که وارداتی هستند و همچنین همکاری با قطعه سازان به‌صورت سه‌جانبه برای به تولید رساندن این قطعات از دیگر مواردی بود که در این سفر به انجام رسید.

عضو هیئت‌مدیره انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی کشور با اشاره به طلب بیش از ۴۰ هزار میلیارد تومانی قطعه سازان از صنعت خودروسازی کشور گفت: ایران‌خودرو در حال دریافت تسهیلاتی از بانک مرکزی است که گفته می‌شود مصوبه آن گرفته‌شده و مورد تأیید قرارگرفته است لذا بنا شد تا بدهی‌های معوق ایران‌خودرو به قطعه سازان با دریافت این تسهیلات پرداخت شود.

دبیر انجمن قطعه سازان استان مرکزی در پاسخ به سؤالی درباره میزان همکاری بانک‌ها با واحدهای صنعتی قطعه ساز در شرایط اقتصادی فعلی کشور خاطرنشان کرد: سیستم بانکی همکاری خوبی نداشته و همان‌طور عمل شده است که قبلاً صورت می‌گرفت اما خوشبختانه اقدامات بانک‌ها منجر به تعطیلی واحدهای صنعتی قطعه‌سازی در استان مرکزی نشده است.

استان مرکزی به‌عنوان یکی از قطب‌های صنعت کشور و پتانسیل‌های ویژه در این بخش، سهم بسزایی در تولید قطعات خودرو داشته و ۱۲۰ واحد صنعتی به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم درزمینهٔ قطعه‌سازی در این استان فعالیت می‌کنند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1699357
ارسال نظر
نظرات