شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 13:48 منتشر شده در مورخ: 1399/10/30 شناسه خبر: 1699535
رئیس حمایت از تولیدِ سازمان بازرسی کشور در کرج؛

بانک‌ها؛ عمده‌ترین مانع و گلوگاه تولید/ تورم بالا و افت شدید ارزش پول به کشور تحمیل شد

بانک‌ها؛ عمده‌ترین مانع و گلوگاه تولید/ تورم بالا و افت شدید ارزش پول به کشور تحمیل شد
امروز عمده ترین مانع و گلوگاه تولید در کشور بانک ها هستند زیرا علاوه بر اینکه آماده حمایت از تولید نیستند رویکردی هم در این زمینه ندارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از تیتریک، رئیس دفتر حمایت از سرمایه گذاری و تولید ملی سازمان بازرسی کشور امروز سه شنبه طی نشستی که در اتاق بازرگانی البرز برگزار شد، رویکرد این مجموعه را فعال کردن قوانین راکد برای حمایت از تولید دانست و گفت: متاسفانه غالب ظرفیت های قانون اجرایی نشده است که با ضعف نظام اجرایی کشور بر می گردد.

محمدرضا اتفاق کهنمویی افزود: امروز عمده ترین مانع و گلوگاه تولید در کشور بانک ها هستند زیرا علاوه بر اینکه آماده حمایت از تولید نیستند رویکردی هم در این زمینه ندارند، متاسفانه اجرای صحیح قوانین و مقررات را شاهد نبوده و بعضا سوءاجرا را هم می بینیم در حالی که غالب مشکلات صنایع را می توان پیگیری و حل کرد.
 
وی به لزوم حضور فعال نمایندگان اتاق بازرگانی البرز در تصمیم سازی مراجع استان در حمایت از تولید اشاره کرد و اظهار داشت: طبق قانون بانک‌ ها موظف به اجرای مصوبات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان را حداکثر ظرف یک ماه هستند و در غیر این صورت، باید دلایل آن گزارش شود.
 
همچنین رئیس اتاق بازرگانی البرز در این نشست با تاکید بر اینکه موازی کاری کمکی به تولید نمی کند، گفت: متاسفانه شاهد اهتمام بانک ها در راستای جهش تولید نیستیم، در حالی که بخش خصوصی تولید در سال های اخیر به مقابله جنگ ناجوانمردانه دشمن رفته است.
 
پرهام رضایی با گلایه از به چالش کشیدن بخش خصوصی توسط موازی کاری های دولت، افزود: بخش خصوصی با حمایت از تولید تمام قد در برابر تحریم ها ایستاده است و بعضا آن را در هم می زند، اما متاسفانه بانک ها در سال های اخیر تورم بالا و افت شدید ارزش پول را به کشور تحمیل کرده اند.
 
وی به اشتغال 50 هزار کارگر و 10 هزار پرسنل در 3 هزار و 500واحد صنعتی البرز اشاره کرد و اظهار داشت: سال گذشته یک واحد تولیدی برای واردات کالاها و مواد اولیه با احتساب اخذ ارز ۴۲۰۰ تومانی ۲۵۰ هزار دلار سرمایه گذاری داشت اما امروز هر دلار  ۲۵ هزار تومان بوده و توان تولید کننده در این بخش به ۴۰هزار دلار کاهش یافته است.
 
 
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1699535
ارسال نظر
نظرات