شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 15:52 منتشر شده در مورخ: 1399/10/30 شناسه خبر: 1699618

فشار به بایدن برای لغو تحریم نفتی ونزوئلا

فشار به بایدن برای لغو تحریم نفتی ونزوئلا
شرکت‌های نفتی وارد کننده نفت ونزوئلا بایدن را تحت فشار قرار می‌دهند تا ممنوعیت فروش سوخت به این کشور عضو اوپک را که زندگی مردم را با مشکل مواجه کرده، بردارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از رویترز، نمایندگانی از عرضه‌کنندگان سوخت به ونزوئلا، واردکنندگان نفت ونزوئلا و گروه‌های مدافع اعلام کردند قصد دارند دولت باید این را برای برداشتن ممنوعیت مبادله نفت خام در ازای دیزل با ونزوئلا تحت فشار قرار دهند.

 دولت ترامپ در آخرین فصل ۲۰۲۰ شرکت‌ها را از ارسال سوخت دیزل به ونزوئلا در ازای نفت خام منع کرد. این معامله‌ها به مدت بیش از یکسال از تحریم‌های شرکت نفت دولتی ونزوئلا معاف بودند.
 
 نگرانی‌هایی در مورد تاثیرات کمبود احتمالی دیزل بر زندگی مردم به وجود آمده است. این سوخت در حمل و نقل عمومی، کشاورزی و ژنراتورهای ونزوئلا جهت تقویت شبکه برق آن و جلوگیری از خاموشی‌ها کاربرد دارد.
 
 کمبود شدیدتر دیزل باعث کمبود گسترده بنزین در ونزوئلا می‌شود چون پالایشگاه‌های این کشور تنها با بخشی از ظرفیت خود فعالیت می‌کنند. بیش از یکسال است که واشنگتن به مشتریان شرکت نفت ونزوئلا اجازه فروش بنزین به این کشور بحران زده عضو اوپک را نمی‌دهد.
 
 شرکت‌های نفتی امیدوارند دولت بایدن رویکرد راهبردی‌تری در قبال ونزوئلا در پیش بگیرد و تحریم‌هایی را که زندگی مردم را با مشکل مواجه می‌کنند و تاثیری در عملکرد دولت حاکم ندارند، بردارد.
 
 بایدن هم مادورو را یک دیکتاتور می‌داند و مشاوران می‌گویند او هم برخی تحریم‌ها را حفظ می‌کند.
 
 شرکت‌های ریلاینس اینداستریز هند، رپسول اسپانیا و انی ایتالیا قبلا اجازه داشتند نفت خام ونزوئلا را در ازای دیزل پالایش کنند.
 
 شرکت نفت دولتی ونزوئلا از ماه نوامبر هیچ محموله دیزلی وارد نکرده است و هشدار داده ذخایر دیزل آن تا پایان فصل زمستان یا اولین ماه بهار  تمام می‌شود. ونزوئلا در حال حاضر شدیداً برای واردات سوخت مخصوصاً بنزین وابسته به ایران است.
 
انتهای پیام/
 
منبع: تسنیم
https://www.dana.ir/1699618
ارسال نظر
نظرات