شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 18:56 منتشر شده در مورخ: 1399/10/30 شناسه خبر: 1699647
مدیرکل بانوان استانداری اعلام کرد؛

رونمایی از تمبر «مادرانه» در قزوین/ ۴۲ برنامه با محوریت بانوان در دهه فجر برگزار می‌شود

رونمایی از تمبر «مادرانه» در قزوین/ ۴۲ برنامه با محوریت بانوان در دهه فجر برگزار می‌شود
صدیقه ربیعی،مدیرکل بانوان استانداری قزوین گفت: رونمایی از تمبر «مادرانه» با همکاری اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین از جمله برنامه‌های پیش‌بینی شده برای ایام دهه فجر است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح قزوین، صدیقه ربیعی بعداز ظهر امروز(سه شنبه) در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در سالن شهید امامی استانداری قزوین اظهار کرد: کمیته مربوط به دهه فجر در استان قزوین تشکیل و 42 برنامه شاخص در حوزه زنان برای همین ایام پیش‌بینی شده است.

وی با اشاره به اینکه در سال‌جاری سه مناسبت از جمله ولادت حضرت زهرا(س)، دهه فجر و کنگره لشگر فرشتگان تاریخ ساز با هم متقارن شده است، یادآور شد: برگزاری نمایشگاه ملی با عنوان «زنان سرزمین من» به صورت مجازی به میزبانی استان قزوین با ارائه دستاوردهای بانوان در بخش‌های مختلف از جمله برنامه‌های پیش‌بینی شده برای ایام دهه فجر است.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری قزوین تصریح کرد: رونمایی از تمبر «مادرانه» با همکاری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین برای نخستین بار پیش‌بینی شده است که در این مراسم مسابقه‌ای با طراحی پوسترهای مختلف توسط طراحان برگزار و با داوری‌های صورت گرفته، بهترین پوستر انتخاب می‌شود.

وی اضافه کرد: جشنواره زن و مهارت توسط اداره‌کل فنی و حرفه‌ای استان قزوین با انتخاب42 نفر از بانوان خانه‌دار در سطح استان برگزار می‌شود؛ همچنین برگزاری سلسله وبینارهایی با محوریت زن و خانواده در نظرگرفته شده است.

قیام امام راحل، استقلال و آزادی را به مردم هدیه داد

در ادامه منوچهر حبیبی اظهار کرد: انقلاب اسلامی ودیعه و امانت امام راحل در نزد ماست و باید از آن پاسداری کنیم؛ وجود ویژگی‌های برجسته در انقلاب اسلامی، آن را جهانی کرده که تداوم این انقلاب منوط به حفظ این ویژگی‌هاست.

وی افزود: مردم و انقلاب ویژگی‌های بی‌نظیری داشتند و کلام امام نافذ و دشمن شکن بود و پایه‌های کاخ را می‌لرزاند و از جماران به کاخ‌های طاغوت پیام می‌داد لذا دشمنان انقلاب همیشه از امام ترس داشتند چراکه نهضت امام، نهضت حسینی بود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قزوین ادامه داد: قیام امام راحل استقلال و آزادی را به مردم هدیه داد و امام و مردم شایسته هم بودند؛ چراکه ارتباط عمیق بین آنها برقرار بود و این ارتباط تا لحظه رحلت امام ادامه داشت.

حبیبی با بیان اینکه مکتب امام نسخه رهایی از سلطه بود، یادآور شد: امروز بیانیه گام دوم انقلاب باید منشور هدایتی برای جامعه باشد و به خوبی به آن پرداخته شود؛ انقلاب اسلامی امروز نسبت به گذشته قوی‌تر شده است که برای اثبات این موضوع، مستندات متقن از جمله حضور رهبر پرورش یافته مکتب خمینی و  هدایت‌های ایشان و تبعیت مردم از رهبر فرزانه انقلاب است.

وی با اشاره به نقش جمهوری اسلامی در منطقه اذعان کرد: هلال مقاومت با محوریت جمهوری اسلامی شکل گرفته و ظرفیت نظام افزایش یافته که البته نیاز است در حوزه اقتصادی تلاش‌های بسیاری انجام دهیم.

این مقام مسئول اضافه کرد: باتوجه به اینکه برنامه‌های دهه فجر سال‌جاری تحت‌الشعاع بیماری کرونا قرار گرفته؛ لازم است خلاء تجمع‌ها و نشست‌ها را به شکل مناسبی پر کنیم و برنامه‌های تلویزیونی و رادیویی پررنگ‌تر باشد.

رسانه نقش گسترده‌تری در دهه فجر داشته باشد

حبیبی ادامه داد: روح فضای مجازی باید با دهه فجری ادغام و فضاسازی شهری کاملا ملموس باشد؛ دهه فجر عید انقلاب است؛ لذا لازم است تبریک گفتن مانند عید نوروز به یک فرهنگ تبدیل شود.

وی عنوان کرد: فضای دهه فجری در سایر دستگاه‌ها همچون مخابرات و همراه اول ایجاد شود؛ همه در برابر انقلاب اسلامی مسئول و بدهکار امام راحل و انقلاب هستیم؛ اگر قرار است خبر ویژه‌ای برای مردم داشته باشیم این خبرها به مناسبت دهه فجر عنوان شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قزوین گفت: بازار و کسبه پرچم دهه فجر را برپا کنند و سر در ادارات به موضوعات دهه فجر مزین شود. در شرایط موجود کرونایی، مسئولیت رسانه‌ها بسیار سنگین است که بار بسیاری از موضوعات را به دوش می‌کشند و انتظار داریم تلاش‌های خود را در دهه فجر و اهداف آن گسترش دهند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1699647
ارسال نظر
نظرات