شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خوزستان
ساعت: 22:51 منتشر شده در مورخ: 1399/10/30 شناسه خبر: 1699688
استاندار خوزستان:

وحدت ملت سدی در مقابل دسیسه‌های دشمن است

وحدت ملت سدی در مقابل دسیسه‌های دشمن است
استاندار خوزستان گفت: مبادا در این مسیری که بنیانگذاران انقلاب طراحی کرده‌اند؛ برای اهداف کوچک به نحوی عمل کنیم که وحدت جامعه اسلامی را به هم بزنیم است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از رهیاب، غلامرضا شریعتی امروز در مراسم افتتاحیه دهه فجر که در سالن اجتماعات صدا و سیمای خوزستان در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: ما امسال وارد چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی می‌شویم؛ انقلاب اسلامی، انقلاب پیروزی مستضعفین بر مستکبرین، نویدبخش و تعالی‌دهنده همه جنبش‌های آزادی‌بخش در دنیا و به دنبال گسترش خیر، ارزش و مبارزه با استکبار، ظلم و ستم است.

 
وی افزود: رهبری انقلاب اسلامی برخلاف دیگر انقلاب‌ها در سراسر دنیا بر عهده مجتهد آگاه به زمان و مجاهد در راه خدا بود که از هیچ حرکت و تلاشی برای بسط اسلام و گسترش عدالت هراس نداشت. 
 
شریعتی ادامه داد: هدف از انقلاب اسلامی، حکومت، کسب قدرت و رسیدن به جاه و منزلت دنیوی نبود؛ بلکه هدف گسترش عدالت، حمایت از مستضعفین و گسترش عدالت، آزادی و استقلال کشور بود.
 
استاندار خوزستان بیان کرد: اگر کسی بگوید هدف من اسلام است مورد آزمایش قرار می‌گیرد. حتی پیامبران الهی نیز مورد آزمایش قرار می‌گرفتند و پس از بیرون آمدن از امتحان الهی است که به آن‌ها نعمت و حکمت داده می‌شود و ابزار لازم برای رسیدن به هدف مقدس فراهم می‌شود.
 
وی اضافه کرد: حضرت امام(ره) نیز مورد امتحان قرار می‌گرفت و به آنچه احساس تکلیف کرده، عمل می‌کرد که از آن به عنوان "انفجار نور" تعبیر می‌شود. ما وارث چنین انقلابی هستیم.
 
شریعتی با بیان اینکه برای پیروزی انقلاب اسلامی، خون پاک جوانان این مرز و بوم ریخته شد، عنوان کرد: انواع و اقسام دشمنی‌ها و دسیسه‌ها به خرج داده شد تا انقلاب از بین برود، اما لطف خداوند شامل حال ما بود و البته تدبیر و هوشیاری مسئولان نظام چه در زمان امام و چه پس از آن، همه دسیسه‌ها را نقش بر آب کرد.
 
استاندار خوزستان با بیان اینکه در ۲۲ بهمن استقلال سیاسی ما شکل گرفت، گفت: به همت مردمی که همیشه در صحنه حاضر هستند و از انقلاب و کشور دفاع کردند، پیروزی‌ها یکی پس از دیگری به وجود آمد و شکست و سرافکندگی و رسوایی برای دشمنان انقلاب ماند.
 
وی عنوان کرد: ما باید همت، تلاش، تدبیر و سیاست خود را در مسیری که بنیانگذاران انقلاب طراحی کرده‌اند، ادامه دهیم و در مسیر اهداف کوچک، زودگذر و آسیب‌زننده به انقلاب پیش نرویم. 
 
شریعتی تصریح کرد: مبادا در این مسیر برای اهداف کوچک به نحوی عمل کنیم که وحدت جامعه اسلامی را به هم بزنیم. در فرمایشات رهبر تاکید بر این بود که دشمنان دسیسه می‌کنند و یکپارچگی و وحدت ملت و کشور، سدی در مقابل این دسیسه‌ها است.
 
استاندار خوزستان با بیان اینکه انقلاب اسلامی به دست ما امانت است و در این مسیر مجاهدت می‌کنیم، گفت: پیروزی انقلاب متعلق به همه است؛ همه ما باید یکپارچه در برابر دشمن ایستادگی و از استقلال و یکپارچگی میهن دفاع کنیم، چرا که استقلال بوجود آمده به راحتی به دست نیامده است.
 
وی با اشاره به وضعیت کشور در کنترل ویروس کرونا در مقایسه با دیگر کشورها، بیان کرد: تدبیر مسئولان و رعایت مردم، باعث شده که بیماری کرونا کنترل و مدیریت شود؛ در حالیکه کشورهای توسعه یافته و صاحبان دانش، زمین‌گیر شدند.
 
شریعتی ادامه داد: اگر اپیدمی‌ها و بیماری‌های همه‌گیر در ۸۰ تا ۱۰۰ سال پیش در کشورمان را با سایر کشورها مقایسه کنیم و با وضعیت کنونی دوباره مقایسه کنیم، می‌بینیم که در کنترل بیماری و کاهش عوارض ناشی از بیماری شتاب داشتیم. این‌ها نشان‌دهنده تلاش انجام شده در طول ۴۰ سال است. همه این‌ها دستاوردهایی است که باید دیده شوند.
 
استاندار خوزستان افزود: مشکلات اقتصادی و معیشتی وجود دارند و نباید کتمان یا تکذیب شوند. اما در شرایط کنونی باید وضعیت به وجود آمده توسط دشمن را با دستاوردها مقایسه و پس از آن قضاوت کنیم که در این ۴۰ سال چه اتفاقاتی افتاده و عملکرد ما در چه مسیر است.
 
وی با بیان اینکه باید از شاکله انقلاب صیانت و دفاع کنیم و از مصادره کردن آن جلوگیری کنیم، گفت: همه ما باید در این مسیر حرکت کنیم. حرکت کردن برخلاف این مسیر، ظلم به اسلام و انقلاب است. اگرچه امسال به دلیل وجود کرونا مانند سال‌های گذشته در روز ۲۲ بهمن‌ماه راهپیمایی نداریم، اما باید کمیته‌های فعال در این حوزه خود را متناسب با شرایط روز هماهنگ کنند. نبود راهپیمایی به سبک گذشته، نباید باعث کم‌کاری و غفلت شود.
 
شریعتی تاکید کرد: امسال با توجه به وضعیت، وظیفه فرمانداران و شهرداران برای دهه فجر سنگین‌تر است و چهره شهر باید نشان‌دهنده برگزاری دهه فجر باشد. از شهرداران انتظار می‌رود در سطح استان نهایت همکاری و همراهی را کنند و کمیته‌های مختلف نیز وظایف خود را انجام دهند.
 
انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1699688
ارسال نظر
نظرات