شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 08:44 منتشر شده در مورخ: 1399/11/01 شناسه خبر: 1699719
هجمه رسانه‌های ضدانقلاب بی‌دلیل نبود

ممنوعیت ورود واکسن آمریکایی توسط ایران، به کشورهای دیگر هم جرأت مخالفت داد

ممنوعیت ورود واکسن آمریکایی توسط ایران، به کشورهای دیگر هم جرأت مخالفت داد
بعد از اعلام ممنوعیت ورود واکسن آمریکایی به ایران، تعدادی از کشورهای دیگر نیز اعلام کردند که حاضر نیستند واکسن آمریکایی را به مردم شان تزریق کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، با اعلام ساخت واکسن کرونا توسط شرکت فایزر آمریکا، پروپاگاندای رسانه‌ای گسترده‌ای در این زمینه صورت گرفت و به گونه‌ای موضوع را بازتاب رسانه‌ای دادند کأنه ورود این واکسن به بازار با ریشه‌کن شدن کرونا مساوی است.

اما به مرور و با تزریق اولیه واکسن، عوارض جبران‌ناپذیر آن نیز نمایان شد. آمریکا البته تصمیم گرفت از کشورهای مختلف به عنوان موش آزمایشگاهی استفاده و واکسن خود را ابتدا به آن‌ها تزریق کند.

در این بین البته زمزمه‌هایی مبنی بر ورود واکسن آمریکایی به ایران نیز بود، اما رهبر معظم انقلاب اسلامی نوزدهم دی‌ماه در سخنانی مهم از بی‌اعتمادی به واکسن ساخت برخی کشورهای بیگانه سخن گفتند و ورود واکسن از کشورهای آمریکا و انگلیس را ممنوع اعلام کردند.

 

برخی کشورهای دیگر هم فعلا واکسن آمریکایی تزریق نمی‌کنند

اما نکته قابل توجه اینکه، چند روز بعد از اعلام ممنوعیت ورود واکسن آمریکایی به ایران، تعدادی از کشورهای دیگر نیز اعلام کردند که حاضر نیستند واکسن آمریکایی را به مردم شان تزریق کنند. کأنه آن‌ها نیز منتظر بودند تا کشوری مانند ایران با شجاعت مقابل طرح موش آزمایشی کردن ملت‌ها توسط دولت آمریکا بایستد و طراحی این کشور را خنثی کند تا آن‌ها نیز وارد میدان شوند و اجازه تزریق واکسن را ندهند.

روزنامه انگلیسی گاردین نوشت: «انتشار وسیع اخبار مرگ ومیر افرادی که واکسن شرکت آمریکایی فایزر را دریافت کرده‌اند، منجر به استیصال برخی از کشورها برای آغاز واکسیناسیون شده است.

استرالیا، نیوزیلند، تایوان و ژاپن واکسیناسیون را تا ماه‌ها آغاز نمی‌کنند. آن‌ها می‌گویند عجله‌ای نیست، منتظر نتایج تزریق واکسن‎های فایزر و مدرنا در دیگر کشورها می‌مانیم!

ژاپن یکی از کشورهایی است که در مرحله سوم تست انسانی واکسن فایزر شرکت کرده و در ازای آن میزان زیادی واکسن دریافت کرده اما الان حاضر نیست قبل از بررسی مجدد کارایی آن، اقدام به واکسیناسیون کند.»

هرچند با گذشت زمان عوارض جبران‌ناپذیر واکسن‌های آمریکایی بیش از پیش خود را نشان می‌دهد، اما غیرقابل اعتماد نبودن این واکسن‌ها چیزی نبود که از قبل مشخص نباشد چرا که از همان ابتدای تزریق شاهد عوارض آن نیز بودیم؛ لذا بسیاری از کشورها نسبت به عوارض واکسن آمریکایی مطلع بوده‌اند لکن تا قبل از اینکه رهبر انقلاب اسلامی نسبت به آن تشکیک کنند، آن‌ها آن جرأت و جسارت را نداشتند تا با واکسن ساخت کشور آمریکا مخالفت کنند؛ در واقع آن پروپاگاندای رسانه‌ای که پیرامون واکسن‌های آمریکایی ایجاد شده بود اجازه نمی‌داد کسی به راحتی نسبت به آن تشکیک کند اما ممنوعیت آن توسط ایران موجب شد تا کشورهای دیگر هم تزریق آن را ممنوع کنند.

 

فقط شما هستید که از آمریکا نمی‌ترسید!

رهبر معظم انقلاب در آبان‌ماه سال 1376 در دیدار جمعی از دانش‌آموزان و دانشجویان  خاطره‌ای جالب از ترس بسیاری از دولت‌ها از آمریکا گفتند: «من یک وقت این را گفتم که در کنفرانس غیرمتعهّدها در چند سال قبل از این - زمان ریاست جمهوری - سخنرانی کردم و حرف‌هایی زدم که توجّه بسیاری از این رؤسای کشورها را -که صد ویک کشور بودند- جلب کرد. آن‌ها آمدند با من ملاقات کردند و همه تشکّر نمودند. رئیس‌جمهور یکی از کشورها پیشِ من آمد و گفت: شما بدانید این جماعتی که این‌جا نشسته‌اند، همه از آمریکا می‌ترسند و فقط شما هستید که از آمریکا نمی‌ترسید! بعد سرش را نزدیک آورد و گفت: من هم از آمریکا می‌ترسم!»

امروز نیز که آمریکا به دنبال این است تا از ملت‌های مختلف به عنوان موش آزمایشگاهی استفاده کند، فقط رهبر انقلاب اسلامی ایران بود که این شجاعت را داشت تا در برابر حجم عظیم تبلیغات رسانه‌ای پیرامون ساخت واکسن کرونا توسط آمریکا، واقعیت آن را برای جهانیان نمایان کند تا کار به جایی برسد که حتی کشوری مانند ژاپن که از نظر سیاسی تقریبا اراده‌ای مستقل از آمریکا ندارد هم حالا این جسارت را پیدا کند تا با تزریق واکسن ساخت آمریکا مخالفت کند!

به نظر می‌رسد ممنوعیت ورود واکسن آمریکایی به ایران علاوه بر اینکه پروژه مذاکره-سلامت را که عده‌ای در ایران و آمریکا دنبال می‌کردند نقش بر آب کرد و همچنین مانع به بازی گرفتن سلامت مردم و ابزار آزمایش شدن آن‌ها شد، این جرأت و جسارت را به کشورهای دیگر نیز داد تا نسبت به واکسن آمریکایی تردید کنند و اجازه تزریق آن را به مردم کشورشان ندهند.

 

هجمه رسانه‌های ضدانقلاب بی‌دلیل نبود

در واقع اگر بعد از سخنان رهبر انقلاب پیرامون ممنوعیت ورود واکسن آمریکایی و انگلیسی به ایران، شاهد عصبانیت رسانه‌های ضدانقلاب و هجمه آن‌ها نسبت به این سخنان بودیم، این هجمه‌ها بی‌دلیل نبود؛ چرا که آن‌ها به وضوح می‌دانستند این ورود شجاعانه رهبری ایران به مسئله واکسن و تشکیک در واکسن ساخت آمریکا، چه پیامدهایی را برای آمریکا به دنبال خواهد داشت و چگونه طراحی آن‌ها را به هم خواهد ریخت.

به عبارت دیگر، وقتی کشوری مانند ایران اقدام به ممنوعیت ورود واکسن کرونای آمریکایی می‌کند که با آن همه کبکبه و دبدبه و آن حجم عظیم تبلیغات رسانه‌ای وارد بازار شده بود و صراحتا آن را زیر سئوال می‌برد، این یعنی اینکه ایالات متحده آمریکا نه تنها از نظر سیاسی مورد نفرت ایرانیان است بلکه حتی از نظر علمی و پزشکی هم نمی‌توان به آن اعتماد کرد و اگر ایران طی چهار دهه اخیر هیمنه سیاسی آمریکا را زیر سئوال برده است، طی چند روز اخیر و با تشکیک در واکسن ساخت این کشور، به دنیا نشان داد که آمریکایی‌ها حتی در حوزه‌های به اصطلاح علمی و پزشکی هم به دنبال سوءاستفاده از ملت‌ها هستند و نمی‌توان به آن‌ها اعتماد کرد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1699719
ارسال نظر
نظرات